Upravit stránku
07. 05. 2023

Semi-1: Děčín vs. Beksa


Putování za medailovým snem dospělo do své druhé fáze. Po čtvrtfinálovém triumfu nad Ústím n. L. se Beksa utká v semifinálové sérii s dalším severočeským týmem, děčínskými Válečníky.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 1:

BK ARMEX Děčín vs. BK KVIS Pardubice
pondělí 8. 5. v 17:10 | ARMEX Sporcentrum

Zatímco pardubičtí basketbalisté potřebovali k vyřazení SLUNETY maximální počet sedmi utkání, ARMEX si ve čtvrtfinále poradil s Ostravou jednoznačněji, poměrem 4 - 1 na zápasy. "Skutečnost, že Děčín odehrál ve čtvrtfinále 5 zápasů, kdežto my 7, by neměla hrát žádnou zásadní roli," okomentoval Mateo Čolak odlišnou cestu obou soupeřů do semifinále. "Ano, oni mohli více odpočívat, také měli více prostoru zařadit do své hry něco nového, na druhou stranu, my máme stále v hlavách nastavený play-off mód a už se těšíme na start další série," řekl dále podkošový hráč Beksy.

Jistě není bez zajímavosti, že Válečníci inkasovali v pětizápasové čtvrtfinálové sérii průměrně pouhých 72,4 bodu.

Podobné to bylo i ve čtyřech vzájemných duelech mezi Beksou a Děčínem v dlouhodobé části Kooperativa NBL, náš bodový průměr v těchto utkáních činil 72,8 nastříleného bodu. Je tedy nasnadě, že v semifinále by mělo jít o mnohem defenzivněji laděnou sérii, než jakou jsme hráli s ústeckou SLUNETOU. "Děčín je skvělý tým. V letošní sezoně se mu velice daří, vyhrál Český pohár a v dlouhodobé části NBL skončil na 3. místě. Víme, proti komu budeme hrát. Mají náš respekt, ale my v každém případě uděláme naprosté maximum, abychom i v semifinálové sérii uspěli," odhodlaně dodal Mateo Čolak.

Dino Repeša: Bude to otevřená série

Poslední vzájemný zápas s Děčínem se datuje k 8. dubnu. V předposledním kole nadstavbové části jsme na severu Čech neměli daleko k cennému vítězství, leč nakonec jsme podlehli o 4 body 85:89. "Po tomto utkání mi domácí trenér Grepl říkal, že by byl velmi rád, abychom porazili Ústí. Já jsem nesmírně šťastný, že se nám to podařilo a v semifinále budeme hrát proti Děčínu," předeslal trenér Dino Repeša.

Naprosto klíčovými muži Válečníků jsou dva američtí rozehrávači Ty Nichols s Anthonym Waltonem. První jmenovaný v letošní sezoně zapisuje průměrně 18,2 bodu + 4,1 asistence, druhý 15,5 bodu + 7,2 asistence.

Do základní osy spolu s nimi patří křídelníci Matěj Svoboda (15,7 bodu) s Tomášem Pomikálkem (13,5 bodu) a Filipem Kroutilem (7,7 bodu), a podkošoví hráči Dontae Bruner (8,6 bodu + 7,2 doskoku) s Igorem Josipovičem (6,7 bodu). "Děčín je tým, který dost rychle běhá do protiútoků, také je velmi aktivní na útočném doskoku. Pokud se nám podaří eliminovat soupeřovu přechodovou fázi a hrát více 5 na 5, naše šance na úspěch vzrostou," předkládá kouč Beksy recept k úspěchu.

"Myslím si, že to bude naprosto otevřená série. V semifinále má každý tým stejné možnosti, aby se dostal do série o titul. Děčínský tým má na začátku série výhodu domácí palubovky, v dlouhodobé části sezony nás čtyřikrát porazil, ale my se na start série připravíme co nejlépe a pevně věřím, že se vrátíme zpátky domů do Pardubic aspoň s jednou, lépe samozřejmě se dvěma výhrami," věří Dino Repeša ve vydařený vstup do semifinále.

Vzájemné zápasy v dlouhodobé části Kooperativa NBL:

2. kolo základní části, 5. 10. 2022:
BK ARMEX Děčín vs. BK KVIS Pardubice 85:62

13. kolo základní části, 7. 12. 2022:
BK KVIS Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 74:76

6. kolo nadstavbové části, 8. 3. 2023:
BK KVIS Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 70:84

13. kolo nadstavbové části, 8. 4. 2023:
BK ARMEX Děčín vs. BK KVIS Pardubice 89:85

Vstupenky na zápasy číslo 3 a 4, které se odehrají v pátek 12. května a v sobotu 13. května v pardubické Sportovní hale Dašická (oba se začátkem v 17:30), můžete zakoupit již nyní online v síti Ticketportal.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti