Upravit stránku
09. 09. 2021

S širším kádrem


Znovu na Slovensko. Premiérový ročník Tipsport Federálního poháru vyvrcholí v pátek a v sobotu zápasy o konečné umístění, přičemž Beksu čekají dvě utkání v Levicích.

Základní kolo, které se odehrálo před týdnem, určilo soupeře pro druhý hrací prodloužený víkend.

Beksa bude hrát ve skupině o 5. až 7. místo, jejími protivníky budou hostitelské Levice (pátek 10. 9. v 18 hodin) a Svit (sobota 11. 9. v 17 hodin). Pozitivní zprávou pro trenérskou dvojici Dino Repeša-Adam Konvalinka je zapojení nové zahraniční akvizice, amerického pivota Phila Henryho, jenž přiletěl do Česka na začátku týdne a od úterý je zapojen do tréninkového procesu. Více čtěte zde: Phil Henry do Beksy

Navíc návrat hlásí uzdravený rozehrávač Petr Šafarčík, a byť je nově mimo hru jiný muž z perimetru Michal Svoboda, jenž se zranil v nedělním duelu se Spišskou Novou Vsí, přece jen bychom měli hrát v širší rotaci. "Zranění Michala Svobody mě mrzí, je to škoda, ale doufám, že v příštím týdnu se vrátí zpátky do tréninku. Co se týče Petra Šafarčíka, měl desetidenní tréninkovou pauzu a začíná trénovat až dnes (ve čtvrtek - pozn. aut.). Počítáme s tím, že bude hrát, ale ne moc, klíčové je připravit ho co nejlépe na první zápas NBL," podotkl trenér Dino Repeša.

Phil Henry na začátku týdne úspěšně absolvoval zdravotní prohlídku a zátěžové testy a zapojil se do tréninkového procesu. Pro trenéry je nesmírně důležité, že jeho příchodem získávají větší možnosti v podkošové sestavě. "Phil je na každém tréninku velmi pozitivní, pracuje velice dobře," chválí kouč novou posilu.

"Jen se potvrzují zprávy, které jsem měl od jeho bývalých trenérů, s nimiž jsem mluvil, než jsme Phila angažovali. Má výborný přístup. Jedná se o atletického, fyzického hráče, který nám určitě hodně pomůže na doskoku, je velmi agresivní v obraně a má velice dobrou střelu," uvedl Dino Repeša na adresu pivota, jenž zanedlouho oslaví jubilejní 30. narozeniny.

Prvním z našich soupeřů budou Patrioti Levice, finalisté uplynulého ročníku slovenské nejvyšší soutěže, o den později Beksa změří síly s Iskrou Svit, která v minulé sezoně vypadla v semifinálové sérii s pozdějšími šampióny Spišskou Novou Vsí. "Doufám, že odehrajeme podobně kvalitní zápasy jako ve Spišské Nové Vsi, taková utkání jsou pro nás velmi přínosná. Plánujeme, že si vyzkoušíme nějaké nové varianty, které trénujeme v tomto týdnu. Velmi důležité je i to, abychom neměli další zranění a mohli jsme trénovat i hrát v kompletním složení," přeje si Dino Repeša.

Livestream můžete sledovat na tomto odkazu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti