Upravit stránku
07. 09. 2021

Phil Henry do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Devětadvacetiletý americký podkošový hráč Phil Henry je novým jménem na soupisce BK JIP Pardubice.

Klub tímto krokem reaguje na nedávné předčasné ukončení kontraktu s pivotem Prokopem Slaninou, k němuž došlo z důvodu hráčova zranění, které si vyžádalo operační zákrok s následnou dlouhodobou rekonvalescencí. Phil Henry, jenž v polovině září oslaví 30. narozeniny, je rodákem z New Jersey a absolventem Eastern New Mexico University. Dále má za sebou angažmá na Slovensku, ve Francii, ve Švýcarsku, v Makedonii, v Uruguayi, v Lucembursku, v Chile a v Portugalsku. V uplynulé sezoně 2020/2021 působil nejprve v norském klubu Tromsko Storm (17 zápasů, průměry 22,2 bodu + 7,4 doskoku) a následně v kyperském Apollonu Limassol (5 zápasů, průměry 19,8 bodu + 5,6 doskoku).

Pardubický klub podepsal s Philem Henrym jednoletý kontrakt.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Po nedávném ukončení kontraktu s Prokopem Slaninou jsme avizovali, že intenzivně hledáme hráče pro posílení naší podkošové sestavy. Jsme velmi rádi, že jsme se v relativně krátké době dohodli právě s Philem, na něhož jsme dostali skvělé reference z jeho předchozích angažmá. Jedná se o zkušeného hráče, který úspěšně působil v několika evropských klubech a má tedy dostatek zkušeností i s evropským basketbalem. Je to atletický hráč, který může hrát na obou podkošových pozicích, pevně věříme, že pro nás bude posilou i na obranném a útočném doskoku. Phila vítáme v našem týmu a přejeme mu v pardubickém dresu hodně úspěchů."

Vyjádření hráče Phila Henryho:

"Jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl pro pardubický klub, byla moje komunikace s trenérem. Poznal jsem, že je velmi soutěživý a má vítěznou mentalitu, což jsou i mé vlastnosti. Věřím, že mému novému týmu pomůžu nejen těmito prvky, ale i mými basketbalovými dovednostmi a zkušenostmi. Jsem připraven zastat jakoukoliv pozici v týmu a pomoci jak v obraně, doskoky, tak skórováním. Přál bych si, abychom patřili k nejlepším týmům v lize, aby naše hra bavila naše fanoušky a abychom společně hráli o co nejlepší umístění."

Phil Henry:
  • narozen: 16. 9. 1991 (Englewood, New Jersey, USA)
  • výška: 203 cm
  • pozice: 4, 5 (power forward, center)
  • hráčská kariéra: Eastern New Mexico University Greyhounds (NCAA2), BK Spišská Nová Ves (Slovensko), La Charite Basket 58 (Francie), BC Winterthur (Švýcarsko), KK Ohrid (Makedonie), Atletico Montevideo (Uruguay), Amicale Steincel (Lucembursko), Quilicura Basket (Chile), Ovarense Basquetebol (Portugalsko), Tromso Storm (Norsko), BC Apollon Limassol (Kypr), BK JIP Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti