Upravit stránku
05. 10. 2019

Pulpy po Nymburku


Zejména kolem míčových ztrát se točil pozápasový rozhovor s rozehrávačem Viktorem Půlpánem. Beksa padla na nymburské palubovce 52:88 hlavně vinou velkého počtu chyb.

Jedním z klíčových aspektů byly naše ztráty, kterých bylo 24. Přitom leckdy nebyly způsobeny zvýšenou agresivitou nymburských hráčů, chyby šly hlavně za námi, souhlasíš?
"Určitě, bylo to hlavně naší vinou. Spousta ztrát byla úplně zbytečných, kdy jsme na sebe nechali zbytečně přitlačit, kolikrát nám míč vypadl z ruky... Nevím, jestli to bylo nervozitou, nebo něčím jiným, ale těch chyb bylo opravdu hodně."

Bylo až s podivem, s ohledem na počet ztrát a soupeřových útočných doskoků, že jsme se dlouho drželi na dostřel kolem deseti bodů...
"Je pravda, že v prvním poločase se nám dařilo se vracet do kontaktu, nešli přes nás nějak výrazně. Měli jsme ve hře dobré momenty, v určitých pasážích jsme hráli dobře. V druhé půlce už si ale vytvořili větší náskok a pak už to bylo těžké."

Je hodně frustrující, když problém se ztrátami není otázkou jen určité pasáže utkání, ale přetrvává prakticky celých 40 minut?
"Mně přišlo, že v prvním poločase jsme sice měli hodně ztrát, ale stíhali jsme se po nich vracet do obrany a nedostali jsme až tolik bodů z protiútoků. Po přestávce už nám ale bohužel docházely síly a Nymburk trestal naše chyby mnohem častěji než v první půlce."

Co říci k našemu útoku? Nastřádali jsme pouze 52 bodů...
"Bodů bylo málo, ale myslím si, že jsme měli dost dobrých pozic, bohužel nám to moc nepadalo. Kdyby ano - a měli jsme spoustu otevřených střel, které jsme neproměnili -, vypadalo by to jinak. Do dalších zápasů nás ale může povzbudit to, že jsme si proti tak kvalitnímu týmu, jakým je Nymburk, dokázali vytvořit dobré střelecké pozice."

Čekají nás tři domácí zápasy v řadě. Je pro nás pozitivní, že jsme si hned na ligovém startu osahali nejvyšší tempo, s jakým se v NBL potkáme? Mělo by se to nyní projevit?
"Je to určitě dobře. Hrát s Nymburkem je vždycky velká škola, protože kdokoliv z tohoto týmu přijde na hřiště, je basketbalově hodně nahoře, takže i já si myslím, že nám to hodně pomůže do následujících domácích zápasů. Můžeme z toho čerpat a ukázat, že když jsme dokázali odehrát dobrou první půlku v Nymburku, můžeme hrát dobré zápasy s kýmkoliv."

Review i s hodnocením trenéra Kena Scalabroniho a rozehrávače Tomáše Vyorala čtěte zde: Až příliš mnoho chyb

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti