14. 12. 2022

První "evropská" porážka

Až polská Dabrowa Gornicza zastavila spanilou jízdu Beksy základní fází Alpe Adria Cupu. Ani první porážka v soutěži však nezměnila nic na tom, že do play-off postupujeme z 1. místa skupiny A.

6. KOLO ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

BK KVIS Pardubice vs. MKS Dabrowa Gornicza 69:78
(21:24, 16:21, 13:14, 19:19)

V zápase, do něhož jsme nastoupili bez zraněných Petra Šafarčíka a Roberta Rikiće, jsme vedli jen velmi krátce (v úvodních minutách 2:0 a 4:3). Po celý další průběh jsme se dívali soupeři na záda, i když dlouho - až do začátku čtvrté čtvrtiny - z nijak velké vzdálenosti. V 35. minutě však polský tým rychlou minišňůrou 2:6 zvýraznil svůj náskok na 12 bodů a své vedení uhájil až do konce utkání. "Gratuluji soupeři k výhře. Pro nás to nebyl jednoduchý zápas, i proto, že jsme hráli bez dvou našich špičkových hráčů Rikiče a Šafarčíka, ale i Dabrowa Gornicza dala šanci některým mladším a méně zkušeným hráčům, aby si více zahráli. Chtěli jsme skončit základní část vítězně, bohužel se nám to nepodařilo," konstatoval pardubický trenér Dino Repeša.

V prvním poločase nás rozparádění hosté zasypali nůší přesných tříbodových střel: rovných 30 ze svých 45 prvopoločasových bodů zaznamenali zpoza tříbodového oblouku, neboť do přestávky trefili 10 trojek (v první i druhé čtvrtině shodně 5)!!!

Ve druhé půli se sice jejich trojkostroj zasekl (přidali už jen 2 úspěšné trojky), naopak my jsme jich proměnili 8, jenže na obrat to bohužel nestačilo. Trápily nás míčové ztráty (19, Dabrowa Gornicza z nich vytěžila 17 bodů), příliš jsme si nepomohli ani jednoduššími body z rychlých protiútoků (poměr bodů z brejků 8 - 9).

Na dostřel jsme byli naposledy v 31. minutě, kdy Tomáš Vyoral trojkou snížil na 53:59, reálně jsme mohli pomýšlet na vítězství ještě v polovině čtvrté čtvrtiny, kdy znovu Tomáš Vyoral a o chvíli později David Pekárek trojkovali na 62:71. Hosté však 4 body v řadě získali zpět dvouciferný náskok a hráli kontrolovanou koncovku. "Připadalo mi to spíše jako přípravné než soutěžní utkání," podotkl Dino Repeša. "Neměli jsme dost energie v obraně, v útoku nám chybělo více otevřených střel, dalším z klíčových faktorů byl doskok. Ano, hráli jsme bez Rikiče, ale to není důvod, aby soupeř pod košem dominoval. Teď se musíme dívat dopředu, pokusit se vrátit do hry dva důležité hráče a dobře potrénovat na náš poslední ligový zápas před vánoční přestávkou," otočil kouč Beksy svou mysl k nadcházejícímu utkání s USK Praha, které je na programu ve středu 21. prosince.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu Alpe Adria Cupu.