Upravit stránku
12. 09. 2023

Příprava: Vídeň vs. Beksa


Pátý zápas, svůj předposlední v rámci přípravného období, pardubičtí basketbalisté odehrají ve Vídni, kde je prověří finalisté uplynulého ročníku nejvyšší rakouské soutěže.

Příprava na ostrý start sezony jde do finiše a ruku v ruce s tím se zvyšuje i frekvence přípravných utkání.

Jen dva dny po nedělním úspěchu v polské Zelené Hoře (review čtěte zde: Cenná výhra) se Beksa vydá do Rakouska, ve středu se představí na palubovce BC Vídeň. Domácí tým skončil v minulé sezoně po dlouhodobé části rakouské ligy na 2. místě (s vysoce aktivní bilancí 27 výher oproti pouhým 5 porážkám, stejnou bilanci měl i vítězný Swans Gmunden) a v play-off prošel až do finále, kde však nestačil právě na Gmunden, jemuž v sérii podlehl 1 - 3 na zápasy.

Beksa se prakticky od začátku přípravného období potýká se zdravotními problémy.

K dlouhodobě rehabilitujícímu křídelníkovi Martinu Kheilovi se naposledy přidali lehce zraněný podkošový hráč Jure Škifić a nemocný rozehrávač Adam Lukeš, mimo hru je od začátku přípravy i další člen podkošové sestavy Jan Štěrba. Pozitivní je, že Jure s Adamem naskočili na začátku tohoto týdne zpět do přípravy a do Rakouska by měli odcestovat, tudíž trenéři Dino Repeša s Vanjou Miljkovićem by již měli mít k dispozici širší sestavu.

Utkání mezi BC Vídeň a BK KVIS Pardubice začne ve středu 13. září v 18 hodin.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti