Upravit stránku
10. 09. 2023

Cenná výhra


Pro své první vítězství v přípravě na novou sezonu si Beksa dojela do Polska. Z palubovky Zelené Hory jsme si i přes absenci čtyř zdravotně indisponovaných hráčů odvezli výhru o 14 bodů.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS:

BC Enea Zastal Zelená Hora vs. BK KVIS Pardubice 87:101
(14:27, 23:22, 29:30, 21:22)

Ke čtvrtému přípravnému duelu neodcestovali zranění Martin Kheil, Jan Štěrba a Jure Škifić, ani nemocný Adam Lukeš.

Začali jsme velmi dobře a nastříleli úvodních 9 bodů zápasu. Na útočné polovině hřiště jsme si i nadále dokázali vytvářet velice dobré střelecké pozice a rozdíl ve skóre neustále narůstal. Ve 4. minutě nám přesně trojkující David Pekárek poprvé zajistil dvouciferný náskok (stav 2:12), v polovině první čtvrtiny Petr Šafarčík naší čtvrtou úspěšnou trojkou posunul průběžný stav na 2:16 a ve 14. minutě Josef Potoček trojkoval (již potřetí v utkání) na 16:33. Když pak v 17. minutě Bryce Alford dvakrát brilantně oslovil pod košem Kamila Švrdlíka, pardubický kapitán 4 body v řadě zaokrouhlil rozdíl na 20 bodů (22:42).

O chvíli později jsme byli vpředu o maximálních 21 bodů (stav 25:46), leč domácí na přelomu obou poločasů využili několika našich míčových ztrát a snadnými body z protiútoků si pomohli ke šňůře 18:3, po níž se v 22. minutě přitáhli až na 43:49. V  této kritické pasáži odrazili soupeřův nápor Bryce Alford (dvě trojky v řadě) s Joeym Brunkem (5 bodů) a 14 minut před koncem, po koši s faulem Petra Šafarčíka a druhé úspěšné trojce Davida Pekárka, jsme znovu odskočili do 21bodového trháku (stav 51:72).

Ani tentokrát však nebylo rozhodnuto.

Zelená Hora kontrovala vlastní šňůrou 19:7 a 8 minut před koncem opět snížila svou ztrátu na jednocifernou (70:79).

Následující desítky sekund patřily Josefu Potočkovi. Ten nejprve “schytal” na obranné polovině krajně nepříjemný úder loktem a po nesportovní chybě minul (pro něj nezvykle) oba dva trestné hody, jenže velmi rychle se oklepal. Mezi 34. a 35. minutou mu spoluhráči vypracovali tři zcela otevřené palebné pozice za tříbodovým obloukem (vždy prakticky na stejném místě) a Pepíno 9 rychlými body zařídil definitivní úprk Beksy na 73:88. "Byl to první zápas, kdy jsme měli k dispozici všechny rozehrávače a střelce: po zranění se vrátil Tomáš Vyoral, Bryce Alford byl zdravý, k nim Petr Šafarčík, Pepa Potoček... Oproti předcházejícím utkáním byl v naší hře obrovský rozdíl," poochvaloval si trenér Dino Repeša takřka kompletní perimetrovou sestavu.

Personální problémy jsme naopak měli na pozici 4, neboť scházeli zdravotně indisponovaní Jure Škifić a Jan Štěrba, tudíž na této pozici většinu času alternoval - a velice dobře - David Pekárek. "Při absenci Jureho jsme hráli se čtyřmi nižšími hráči a jedním pivotem, ale zvládli jsme to dobře," pochválil kouč svůj tým. Na útočné polovině hřiště jsme se prezentovali příkladně kolektivním výkonem. "Myslím, že 30 asistencí ukazuje na to, jak jsme hráli spolu. Měli jsme výborný pohyb míče. V minulé sezoně se nám často nestalo, že bychom měli takový počet asistencí," vyzvedl Dino Repeša jeden ze stěžejních statistických ukazatelů.

Jak hodnotil naši hru na obranné polovině hřiště? "Na začátku utkání jsme bránili výborně. Postupem času Zelená Hora ukázala svoji kvalitu, přece jen si musíme uvědomit, že se jedná o výborný tým z polské elitní soutěže. Domácí trefili nějaké těžké střely, ale celkově bych řekl, že jsme to zvládli. I bez důležitých podkošových hráčů Škifiće a Štěrby jsme doskočili o 10 míčů víc." První úspěšný výsledek v přípravně celý tým nepochybně povzbudí. "Můžu říct, že za 6 let, co působím v Česku jako hlavní trenér, máme nejtěžší přípravu. V prvních dvou zápasech, především v tom prvním proti Kolínu, hráči působili hodně unaveně. V tomto období už trénujeme kratší dobu, ovšem ve stejně vysoké intenzitě, a jak se ukázalo v Polsku, dokážeme se na toto tempo dobře adaptovat," dodal Dino Repeša.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti