Upravit stránku
01. 10. 2018

Porážka s nadějí


Po úvodním duelu třetího kvalifikačního kola Champions League má lepší výchozí pozici Nižnij Novgorod, ovšem po domácí výhře o 8 bodů vše rozhodne až čtvrteční odveta v Pardubicích!

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE, 3. KOLO KVALIFIKACE, ZÁPAS 1:

BC Nižnij Novgorod vs. BK JIP Pardubice 92:84
(23:25, 27:15, 22:20, 20:24)

Vedli jsme jen 7,5 minuty (v první půli), ztráceli až 15 bodů (v prvním i druhém poločase), ale konečný výsledek nám dává slušnou naději do utkání číslo 2. "Je za námi první poločas. Jsme minus 8 bodů a máme 40 minut na to, abychom to zvrátili. Doufám, že nám naši fanoušci pomohou a přijdou v co největším počtu fandit do pardubické arény," burcuje kapitán Radek Nečas tým i fanoušky.

Průběh utkání

Nesmírně pozitivní bylo, že jsme hned od začátku chytli správný útočný rytmus. Králem první čtvrtiny, v níž jsme vedli nejvíce o 5 bodů (12:17), byl sice Donovan Jackson, jenž nasypal 12 bodů (!), ale do skórování se zapojovali i ostatní hráči. "Určitě nám to pomohlo, bylo to velmi důležité," přikývl kouč Levell Sanders. "V přípravných zápasech nám vstupy do zápasů nevycházely, ale v Ústí i v Nižném Novgorodu jsme začali dobře, což je pozitivní pro naše sebevědomí. Když zachytíte začátek a nehrajete hned s nějakým výraznějším deficitem, obzvlášť venku, je to hodně důležité."

Druhá čtvrtina měla - bohužel pro Beksu - naprosto odlišný průběh.

Novgorod našel cestu do srdce naší obrany, skóroval spoustu snadných bodů po našich ztrátách i po úspěšných kombinacích až pod koš, a trefoval se i z dálky (do půle stihl 6 trojek z jedenácti pokusů!). Výsledkem bylo 27 nastřílených bodů během pouhých 7 minut (včetně šňůry 13:0), a velmi rychlý obrat z 23:27 na 50:35!

"Druhá čtvrtina rozhodla. Dostali jsme v ní 27 bodů, hodně z nich po našich zbytečných ztrátách," řekl dále Ell. "Měli jsme dané klíče k vítězství a jedním z nich bylo eliminovaní vlastních ztrát. Týmy jako Novgorod jsou dobré samy o sobě, a když jim dáte mnoho možností skórovat jednoduché koše, je to pak hodně těžké."

Ve třetí čtvrtině si ruský tým pomohl k udržení dvouciferného vedení několika útočnými doskoky, těžil i z našich ztrát míče (16 bodů po ztrátách za 3 čtvrtiny) a trefil další tři trojky. Nás držel stále produktivní Donovan Jackson - hlavně díky jeho 25bodovému příspěvku jsme 8 minut před koncem ztráceli jen 6 bodů (72:66).

A mohlo být ještě o něco lépe, kdybychom úspěšněji proměňovali trestné hody (finální bilance 15/23 - 65,2%) a dalšími, převážně nevynucenými ztrátami míče nevysílali hostitele do protiútoků a snadných zakončení zpod koše.

V polovině poslední čtvrtiny jsme byli pozadu pouze o 6 bodů (76:70). Novgorod znovu vytáhl svůj náskok na dvouciferný (po Grigoryevově trojce 83:71), poté nás Donovan Jackson a Dwayne Benjamin přitáhli na 83:77 (2 minuty před koncem), leč domácí v koncovce ještě jednou unikli do 10bodového vedení. O hratelné, jednociferné porážce rozhodl šťastnou střelou v poslední sekundě Radek Nečas.

"Pozitivní je, že jsme stáhli ztrátu z 15 na konečných 8 bodů. Do druhého zápasu se nám půjde lépe. Pokud zůstaneme maximálně koncentrovaní, máme dobrou šanci tuhle ztrátu smazat," je přesvědčen pardubický kouč. "Je před námi rozhodujících 40 minut. Uděláme maximum pro úspěšný výsledek, protože pro celou naši organizaci, pro fanoušky, by bylo skvělé postoupit do základní fáze Champions League."

Statistiky

Vítězové měli kvartet dvouciferných střelců, mezi nimiž vynikl Dmitri Uzinskii (17 bodů, trojky 3/7). Novgorod proměnil celkem 11 tříbodových pokusů (z 26 - úspěšnost 42,3%), o které se podělilo pět různých střelců. Beksa měla jediného úspěšného trojkaře v Donovanu Jacksonovi, jenž i díky skvělé bilanci zpoza oblouku (5/9) vysázel rovných 30 bodů.

Kompletní statistiky čtěte zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti