Upravit stránku
31. 03. 2020

Pohyb nevypouštím


11. březen roku 2020 je datem, který si jistě bude navždy pamatovat. Právě v tento den Radek Nečas odehrál poslední zápas své bohaté a veleúspěšné hráčské kariéry.

"Učinil jsem rozhodnutí, že další sezony na palubovce už nepřidám," uvedl Radek Nečas ve svém únorovém prohlášení.

Celý článek čtěte zde: Radek Nečas po sezoně ukončí kariéru

V té době ještě netušil, v jaké kulise derniéra proběhne: utkání v Děčíně se hrálo bez diváků, Beksa prohrála 73:87...

Ale zpět k Šutysovi.

Stejně jako u předchozích trenérů, i u Kena Scalabroniho se těšil velké důvěře. V ligové soutěži trávil na palubovce průměrně 22,5 minuty, v evropském poháru to bylo dokonce více než 27 minut! Neoddiskutovatelný byl jeho přínos zejména na obranné polovině hřiště, velké výkony předvedl především v závěru předčasně ukončené sezony: 7. března v ligovém duelu s Opavou zapsal ceněný double-double díky 11 asistencím a 11 doskokům, v play-off Alpe Adria Cupu se blýskl jak v lednovém úvodním čtvrtfinále s Levicemi, jimž na Slovensku nasypal 16 bodů (včetně 4 trojek!!), tak v březnovém odvetném semifinále s Vídní, v němž pomohl k postupu do finále 8 body, 12 doskoky a 5 asistencemi!

Šutysův přínos pro tým však nebyl viditelný pouze na palubovce, o čemž nejlépe svědčí vyjádření kouče Scalabroniho. "Měli jsme skvělé vedení v osobě Radka Nečase, a to nejen na palubovce, ale také při time-outech nebo v šatně. Byl to hlas, který všichni hráči respektovali, viděli Radkovu píli. Když někdo hraje tak dlouho jako on a pořád vidíte jeho oddanost týmu, dělá to z něj skvělý příklad pro celý tým, zvláště pak pro mladší hráče," říká Ken v připravovaném rozhovoru.

Velkou část dne věnujeme plnění školních povinností, říká otec Šutys

V tomto období neprobíhají týmové tréninky. Vypustil jsi nyní sport úplně, nebo na sobě nějakým způsobem pracuješ?
"Pohyb jsem nevypustil úplně, ale sportuji jen v rámci her s dětma na zahradě, ať už fotbálkem, badmintonem, střelbou na koš apod. Řízený trénink byl mou součástí posledních několik dekád, a tak jsem si dal krátké volno. Nicméně od tohoto týdne jsem začal běhat a posilovat vlastním tělem, protože kdybych tělo po takové době úplně přestal zatěžovat, tak mi to pak brzo vrátí." (rozesmál se)

Došlo ke zrušení letošního ročníku Kooperativa NBL i finále Alpe Adria Cupu. Jaký je tvůj názor na tato rozhodnutí?
"Se zrušením soutěží plně souhlasím. Sport má být zábavou, ale v současné době a kdykoli jindy je na prvním místě hlavně zdraví, takže i zábava jde stranou. Rozhodnutí o zrušení jsem proto přijal s pokorou."

Jak využíváš volný čas, kterého je momentálně více než je obvyklé?
"Jedna věc je, jak bych ho chtěl trávit a druhá věc je, jak ho vzhledem k vydaným nařízením trávit můžeme. Po rozhodnutí vlády o vyhlášení nouzového stavu jsme se s celou rodinou přesunuli na Moravu, kde teď máme rozložen náš hlavní stan. (pousmál se) Obrovskou výhodu tady máme v tom, že můžeme s dětma na zahradu bez jakýchkoli omezení, a tak toho plně využíváme, viz odpověď na první otázku. Jinak vzhledem k tomu, že dvě z dětí již máme školou povinné, tak velkou část dne věnujeme i plnění školních povinností."

Šutys v Kooperativa NBL

Počet odehraných zápasů: 25

Počet odehraných minut: 559,2 (průměr 22,4 na zápas)

Počet nastřílených bodů: 67 (průměr 2,7 na zápas)

Dvoubodová střelba: 38,8% (31/80)

Tříbodová střelba: 0% (0/12)

Střelba trestných hodů: 41,7% (5/12)

Asistence: 83 (průměr 3,3 na zápas)

Doskočené míče: 146 (průměr 5,8 na zápas)

Koeficient užitečnosti: 179 (průměr 7,2 na zápas)

Šutys v Alpe Adria Cupu

Počet odehraných zápasů: 7

Počet odehraných minut: 190,7 (průměr 27,3 na zápas)

Počet nastřílených bodů: 31 (průměr 4,4 na zápas)

Dvoubodová střelba: 34,6% (9/26)

Tříbodová střelba: 36,4% (4/11)

Střelba trestných hodů: 50% (1/2)

Asistence: 28 (průměr 4,0 na zápas)

Doskočené míče: 38 (průměr 5,4 na zápas)

Koeficient užitečnosti: 70 (průměr 10,0 na zápas)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti