Upravit stránku
27. 02. 2020

Radek Nečas po sezoně ukončí kariéru


Dvaadvacátá profesionální sezona bude pro Radka Nečase jeho poslední. Devětatřicetiletý basketbalista se rozhodl, že po skončení aktuální sezony 2019/2020 ukončí hráčskou kariéru.

Svou premiéru v nejvyšší soutěži mužů, tehdejší Mattoni NBL, si coby hráč Stavexu Brno odbyl 11. 9. 1998 proti Spartě Praha, o jeden den později v duelu s Vyšehradem již zapsal své první body v NBL. Ve své bohaté a veleúspěšné hráčské kariéře Radek Nečas dále oblékal dresy Mlékárny Kunín, Nymburku a Prostějova (v posledních dvou klubech působil ve dvou etapách), od sezony 2015/2016 působí v Pardubicích. Vyzkoušel si rovněž zahraniční angažmá, neboť v sezoně 2002/2003 hájil barvy slovinského klubu Pivovarna Laško.

Ve své sbírce má 8 mistrovských titulů s Nymburkem a 11 triumfů v Českém poháru (s Mlékárnou Kunín, Nymburkem, Prostějovem a Pardubicemi). V NBL dosud odehrál úctyhodných 882 zápasů, v nichž nastřílel celkem 6716 bodů, doskočil 5059 míčů a rozdal 2035 asistencí!!! Několik let byl stabilním členem českého národního týmu.

Komentář Radka Nečase:

"Chtělo by se říct 40 a dost. Do letošní sezóny jsem vstupoval s vědomím, že může být mou poslední, ovšem s tím, že si vše vyhodnotím až v jejím průběhu. Učinil jsem rozhodnutí, že další sezony na palubovce už nepřidám. Jsem vděčný za posledních 31 let, kdy se basketbal jako koníček stal nedílnou součastí mého života. Měl jsem to štestí, že jsem se jím mohl celou tu dobu bavit a zažívat všechna vítězství a pády s ním spojené. Je příznačné, že jako 17leté ucho - jeden z nejmladších hráčů v lize - jsem z respektu všem při příchodu do šatny vykal, a po této sezoně, jako jeden z nejstarších hráčů ligy, tuto báječnou kapitalu uzavřu. (pousmál se). Ještě však před sebou vidím dva velké cíle: vyvrcholení Alpe Adria Cupu a probíhající nadstavbovou část a především následné play-off Kooperativa NBL. THE SHOW MUST GO ON."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti