Upravit stránku
11. 01. 2023

Pohárový postup


Beksa si zajistila postup do čtvrtfinále Českého poháru! V domácím osmifinálovém utkání s NH Ostrava jsme ani jednou neprohrávali a nakonec jsme zkontrolovali dvouciferné vítězství.

OSMIFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU:

BK KVIS Pardubice vs. NH Ostrava 77:67
(25:18, 20:18, 15:14, 17:17)

Několikrát během zápasu se nám podařilo odskočit do vedení o 10-15 bodů, ovšem dlouho se nám nedařilo soupeře definitivně setřást. Ještě necelé 4 minuty před koncem, po přesné Majerčákově trojce, hosté opětovně stlačili svou ztrátu pod magickou desetibodovou hranici (stav 69:60), ovšem záhy jsme kontrovali Burdovou trojkou a Štěrbovým nájezdem a 2,5 minuty před koncem jsme navýšili rozdíl na 14 bodů, díky čemuž jsme mohli hrát plně kontrolovanou koncovku. "Jsme moc rádi, že jsme postoupili do čtvrtfinále. Pro celý klub, hráče i nás trenéry to hodně znamená. Těšíme se na další utkání," spokojeně konstatoval asistent trenéra Vanja Miljković. O čtvrtfinálových dvojicích rozhodne los, stejně tak i o pořadatelství zápasu.

Průběh utkání

Už za 3,5 minuty jsme vedli 11:2, i díky úspěšným tříbodovým pokusům Davida Pekárka a Petra Šafarčíka. Další úsek hry skončil poměrem 2:9, ale kontrovali jsme další šňůrou 10:3 a neustále jsme se drželi bodově vpředu. Hned na startu druhé čtvrtiny nás přesně trojkující Matěj Burda poprvé v zápase posunul do dvouciferného vedení (28:18), ovšem hosté opět našli své zbraně a v polovině této části hry je Majerčák s Mathonem přitáhli na dostřel jediného koše (16. minuta - stav 32:30). V závěru prvního poločasu jsme však přispěchali s další šňůrou, tentokrát 9:1. Navzdory slibnému vedení jsme však nebyli zcela spokojeni. "Útočně to bylo podle našich představ," byl křídelník David Pekárek spokojen s 45 nastřílenými body, "obranně ale určitě ne," poukázal v poločasovém rozhovoru pro BeksaTV na 36 inkasovaných bodů.

Důvod nespokojenosti s defenzivní fází? "Dávali jsme hostům strašně moc druhých šancí," upozornil Peky na ostravských 10 útočných doskoků. "To je něco, na co jsme se chtěli zaměřit. Věděli jsme o tom, že chodí útočně doskakovat, ale bohužel se nám je nedařilo pokrýt." Ve druhém poločase hosté přidali ještě 6 útočných doskoků, ale výrazněji zdramatizovat zápas se jim nepodařilo. Dlouho si sice drželi v naději na obrat, opakovaně dokázali stáhnout naše dvouciferné vedení, ale blíž než na 7 bodů (11 minut před koncem 57:50) už se nedostali. "Myslím si, že jsme předvedli dobrý výkon, po většinu zápasu jsme kontrolovali hru - ve druhé půli pak úplně," hodnotil duel Vanja Miljković. "Sice jsme v útoku neskórovali tolik bodů, 77 nastřílených bodů není nejlepší útočný výkon, ale zkrátka je to víc, než dala Ostrava a stačilo to na vítězství," dodal asistent kouče Dina Repeši.

Hostující trenér Adam Choleva poznamenal: "Myslím si, že my jsme zápas prohráli v prvním poločase, kdy jsme nedali snad 15 tutovek zpod koše. Tohle musíme zlepšit. Co jsme naopak oproti předchozímu ligovému utkání v Ústé n. L. zlepšili, to je obrana. Takhle musíme pokračovat i v sobotním domácím zápase s Děčínem a bude to dobré," obrátil ostravský kouč svou pozornost k nadcházejícímu důležitému ligovému zápasu.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti