Upravit stránku
13. 08. 2019

Petr Heřman hráčem Beksy


Pardubický klub podepsal víceletý kontrakt s dalším českým basketbalistou. Smlouvu s Beksou uzavřel pětadvacetiletý pivot Petr Heřman, jenž se vrací do Česka po šesti letech strávených v zahraničí. 

Přeloučský odchovanec, jenž během své mládežnické kariéry oblékal převážně pardubický dres a k jehož výkonnostnímu růstu výrazně přispělo i zařazení do výběrové tréninkové skupiny Golden Talents, v minulosti krátce nakoukl i do elitní mužské soutěže. V sezoně 2010/2011, coby sedmnáctiletý, naskočil v dresu Beksy do pěti zápasů NBL, v nichž nastřádal celkem 16 minut (zaznamenal dohromady 7 bodů a 3 doskoky). Jeho další kroky vedly do španělské Canarias Basketball Academy, odkud posléze odešel na Loyola Marymount University (NCAA). Tam strávil pět let, přičemž v poslední sezoně činily jeho zápasové průměry 3,8 bodu + 1,7 doskoku.

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:

“Podpis tříleté smlouvy s odchovancem Východočeského basketbalu Petrem Heřmanem vnímáme jako další důležitý krok směrem k budoucnosti klubu, s ohledem na kontinuitu na pozicích podkošových hráčů do dalších let. S Petrem a jeho agentem jsme si vydefinovali jasné kroky a cíle budoucí vzájemné spolupráce, přičemž po pečlivém zvážení jsme se společně rozhodli, že první rok smlouvy Petr stráví na hostování v klubu Basket Brno. Petrovy výkony v průběhu celé sezony budeme pochopitelně velice pečlivě monitorovat.”

Petr Heřman:
  • narozen: 13. 4. 1994
  • kariéra: BK Přelouč, BK JIP Pardubice, Canarias Basketball Academy, Loyola Marymount University (NCAA), BK JIP Pardubice (hostování Basket Brno)
  • výška: 208 cm
  • pozice: 5

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti