Upravit stránku
10. 12. 2019

Ostrava vs. Beksa, díl 2.


Podruhé během tří dnů čeká Beksu cesta do Ostravy. Pondělní osmifinále Českého poháru jsme zvládli na výbornou, na což bezpochyby budeme chtít navázat ve středečním ligovém duelu.

13. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

NH Ostrava (2/10) vs. BK JIP Pardubice (8/4)
středa 11. 12. v 17:30

Ačkoliv nám v pondělí scházel zraněný pivot Prokop Slanina (k dispozici nebude ani tentokrát), měli jsme pohárový zápas plně pod kontrolou. Ve druhé čtvrtině jsme získali dvouciferný náskok, který se po přestávce vyšplhal až na 25 bodů: nakonec jsme si z Tatranu odvezli přesvědčivou výhru 90:67, na níž se podílelo hned šest dvouciferných střelců (Půlpán 16, Švrdlík 15, Kohout 14, Vyoral 13, Pavlovič 12, Svoboda 11). "Obě družstva přistoupila k tomuto zápasu tak, že když hrajeme proti sobě hned za 48 hodin, tak dostanou šanci všichni hráči, a v tu chvíli byla větši kvalita na naší straně," uvedl asistent trenéra Adam Konvalinka.

Více o utkání Českého poháru čtěte zde: Do čtvrtfinále.

V čem by nadcházející ligový souboj mohl být odlišný?

“Předpokládáme, že v porovnání s pohárovým zápasem budou domácí hrát v užší rotaci, naopak za nás musím říci, že budeme chtít opět rozložit minuty mezi více hráčů," řekl dále Konvalinka.

O stěžejních mužích Nové huti máme i díky čerstvé pondělní zkušenosti jasné informace. "Mezi klíčové hráče Ostravy patří pivot Holsey, který se jeví velmi dobře: i když nemá moc týmové pojetí, dokáže se prosazovat a skórovat. Pokud ho dokážeme eliminovat, bude se nám lépe dýchat. Silnou individualitou je také rozehrávač Newkirk a asi největší osobností týmu je zkušený Petr Bohačík, který soupeře trápí doskokem a v poháru se proti nám prosazoval i bodově," vyjmenoval asistent Kena Scalabroniho soupeřovy klíčové hráče.

Nová huť se zatím krčí u dna tabulky, s pouhými dvěma výhrami (oproti osmi porážkám), hůře je na tom pouze Brno, které dosud ani jednou nezvítězilo. V každém případě je potřeba nastoupit s maximální koncentrací a zlepšit činnosti, s nimiž jsme v Českém poháru měli problémy. "Z našeho pohledu bude klíčové, abychom zlepšili doskok pod oběma koši a také komunikaci v obraně, protože občas jsme nechávali ostravským hráčům až příliš mnoho prostoru," doplnil Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti