Upravit stránku
27. 12. 2017

Ostrava vs. Beksa


Poslední utkání v kalendářním roce 2017 odehrají pardubičtí basketbalisté v Ostravě, kde budou usilovat o svoji jubilejní 10. výhru v letošním ročníku NBL.

14. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

NH Ostrava (5/8) vs. BK JIP Pardubice (9/4)
čtvrtek 28. 12. v 17:30
 

Přímý přenos na portálu TVCOM:Sledujte zde.
Online statistiky na webu ČBF:Sledujte zde.

Předvánoční útok na desáté letošní vítězství Bekse nevyšel, v Ústí n. L. prohrála těsně o jediný bod.

Nyní má tedy před sebou druhý pokus, opět na venkovní palubovce.

"Ostrava je hlavně doma velmi silný tým," upozorňuje úvodem trenér Tomáš Bartošek. Dosavadní výsledky Nové huti v základní části NBL mu dávají zapravdu: hned 4 ze svých pěti výher získala ve své hale, kde porazila mmcité+ Brno, Geosan Kolín, Tury Svitavy a USK Praha. Na další vítězství však ostravští basketbalisté čekají již od konce listopadu, neboť všechna tři předchozí prosincová utkání prohráli: doma s Děčínem a Nymburkem a před vánočními svátky v Opavě.

Jak zní stručná charakteristika Ostravy z úst trenéra Bartoška? "Útočně laděný tým, který má ve svém středu dobré střelce i hráče, kteří umí najet do koše." Ostravští průměrně střílejí 83,2 bodu na zápas, ovšem faktem také je, že po Jindřichovu Hradci inkasovali nejvíce bodů (v průměru 93,5, v posledních třech zápasech dokonce 111!).

Ofenzívu našeho soupeře táhnou zahraniční hráči.

Hned pět z nich má dvouciferný bodový průměr: Strahinja Stojačič (16,5 + 4,7 asistence), Russell Woods (15,9), Milan Stanojevič (14,3), Evan Payne (13,3) a Milič Blagojevič (12,4). Nejlepším českým střelcem a zároveň nejlepším doskakovačem je ex-pardubický pivot Petr Bohačík (8,8 bodu + 8,5 doskoku), žádný další hráč nestřádá více než 4 body.

Ostrava patří mezi týmy, které jsou velmi aktivní v boji o odražené míče. "Její vysocí hráči jsou velice silní na doskoku, takže si musíme pohlídat jejich odstavování," souhlasně přikývl Tomáš Bartošek. Nebezpečí v tomto směru hrozí zejména od dvojice Bohačík-Woods, která dohromady zapisuje téměř 6 útočných doskoků na zápas.

Zatímco naši hostitelé odehráli své poslední utkání již 16. prosince, Beksa před svátky stihla ještě další dva zápasy: pohárový s Brnem a již v úvodu zmíněnou dohrávku 12. kola NBL v Ústí nad Labem. Po třídenním volnu se všichni hráči znovu sešli k týmovým tréninkům. Na co se před pokračováním Kooperativa NBL zaměřili?

"Po Vánocích se v trénincích soustředíme především na lepší souhru na útočné polovině hřiště, abychom byli ještě efektivnější, dále stále pracujeme na komunikaci na obranné polovině," odpověděl Tomáš Bartošek. Směrem k nejbližšímu utkání dodal: "Samozřejmostí bude naše snaha hrát co nejrychleji do útoku a oproti minulému zápasu budeme chtít zvýšit tlak na hráče s míčem."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti