Upravit stránku
09. 05. 2024

Ohlédnutí za sezonou: Michal Svojanovský


Jaký byl právě vrcholící ročník Kooperativa Národní basketbalové ligy z pohledu pardubických basketbalistů?

Dvaadvacetiletý rozehrávač Michal Svojanovský se v listopadu zapojil do tréninkového procesu v Bekse a od začátku prosince se stal nedílnou součástí sestavy pardubického týmu. Na konci března se bohužel zranil a sezona pro něj skončila předčasně, nicméně v průběhu necelých čtyř měsíců naskočil do 15 utkání, v nichž průměrně trávil na palubovce solidních 13,5 minuty. Střelecky nejpovedenější zápas odehrál na konci prosince, kdy Olomoucku nastřílel 10 bodů.

Michal Svojanovský o sezoně 2023/2024:

 1. O uplynulé sezoně z týmového pohledu:
  "Myslím si, že jsme chtěli odehrát lepší zápasy ve čtvrtfinálové sérii s Ústím n. L. a postoupit minimálně do semifinále. Na druhou stranu si asi musíme přiznat, že tato sezona pro nás byla velmi těžká, ať už kvůli zraněním, nebo kvůli několika složitým obdobím, kterými jsme si jako tým prošli. Za určité pozitivum vnímám, že jsme se z toho ani v jednom momentu nesesypali a bojovali jsme až do konce, čehož si cením nejvíc. Řekl bych, že tato sezona nám dala lekci jak po fyzické, tak hlavně po psychické stránce."

 2. O uplynulé sezoně z osobního pohledu:
  "Jak už jsem zmínil, tuto sezonu beru i já osobně jako lekci, ale zároveň jako velkou motivaci do další části mé kariéry. Na mém restartu má velký podíl trenér Dušan Bohunický, který mi hodně pomohl a "nakopl" mě k tomu, abych ukazoval, co ve mně opravdu je, za což mu patří velký dík! Těžil jsem z toho i v době, kdy se mi otevřela možnost připojit se k A-týmu Beksy. Mohl jsem ukázat, že basketbal umím hrát i mezi zkušenými hráči v Kooperativa NBL a věřím, že v určitých fázích sezony jsem byl pro Beksu přínosem."

Michal Svojanovský v Kooperativa NBL - 2023/2024

 • Počet odehraných utkání: 15
 • Počet odehraných minut: 203 (průměr na zápas 13,5)
 • Počet nastřílených bodů: 54 (průměr na zápas 3,6)
 • Počet doskočených míčů: 42 (průměr na zápas 2,8)
 • Koeficient užitečnosti: 57 (průměr na zápas 3,8)

Michal Svojanovský v Kooperativa NBL - kariérní statistiky

 • Počet odehraných utkání: 59
 • Počet odehraných minut: 641 (průměr na zápas 10,9)
 • Počet nastřílených bodů: 148 (průměr na zápas 2,5)
 • Počet doskočených míčů: 118 (průměr na zápas 2,0)
 • Koeficient užitečnosti: 122 (průměr na zápas 2,1)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti