11. 03. 2023

O výhru až do konce

Až do poslední minuty hrála Beksa o druhou výhru na nymburské palubovce v letošním ročníku Kooperativa NBL. Koncovku však lépe zvládli domácí basketbalisté, kteří nakonec zvítězili o 7 bodů.

7. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

ERA Basketball Nymburk vs. BK KVIS Pardubice 87:80
(18:23, 29:22, 19:22, 21:13)

Navázat na prosincový triumf z nymburské palubovky se nám sice nepodařilo, ovšem domácí jsme trápili až do úplného konce. "I v oslabení jsme dokázali překvapit a odehráli jsme vyrovnaný zápas," pochválil svůj tým trenér Dino Repeša. "Reagovali jsme tak na špatný výkon z domácího duelu s Děčínem. Nakonec sice musíme gratulovat Nymburku, ale hodně jsme bojovali. Hráli jsme bez dvou hráčů základní sestavy, ale taková je teď situace a musíme bojovat dál," zmínil absence rozehrávače Petra Šafarčíka a křídelníka Davida Pekárka. Ve vyrovnaném závěru jsme se navíc museli obejít i bez vyfaulovaného lídra Tomáše Vyorala.

Začali jsme výtečně, během úvodní dvouminutovky jsme zaznamenali prvních 8 bodů zápasu! Efektivní pivot Robert Rikić velmi rychle skóroval 8 bodů, a byť domácí Petr Benda dvěma trojkami vrátil svůj tým do těsného kontaktu, i nadále jsme se drželi bodově vpředu.

Ve 13. minutě se dvakrát prosadil Tomáš Vyoral (trojka a dvojka) a poprvé jsme vedli dvouciferně (stav 22:33), ovšem Nymburk kontroval 10 body v řadě a přitáhl se na rozdíl jediného bodu. I díky úspěšným tříbodovým trefám Josefa Potočka a Jana Štěrby jsme tento soupeřův nápor odrazili, jenže v závěru poločasu James Boeheim a dvakrát Ondřej Sehnal přece jen překlopili skóre na nymburskou stranu.

Do třetí čtvrtiny vstoupil ve velké střelecké pohodě Tomáš Vyoral, jehož rychlých 8 bodů (dvě trojky a dlouhá dvojka) nám vrátilo mírný náskok. Kamil Švrdlík dunkoval 12 minut před koncem na 59:61 a s těsným vedením jsme vstupovali i do závěrečné části. V jejím úvodu jsme minuli pět střel za sebou a domácí vedli 72:67, načež Matěj Burda přesnou trojkou a floaterem vyrovnal. V polovině 36. minuty se dopustil své 5. osobní chyby Tomáš Vyoral, ale ve hře o vítězství jsme se udrželi až do konce: 65 sekund před koncem Robert Rikić snížil na rozdíl jediného koše (stav 80:77).

Definitivní jistotu dal Nymburku až 21 sekund před koncem Lockettův koš, jímž poslal rozdíl mimo dosah jednoho koše. "Jeden z důležitých momentů nastal ve druhé čtvrtině, kdy jsme vedli o deset bodů, nedali jsme jednoduchou střelu zpod koše a Nymburk naopak trefil trojku z protiútoku. Tím se domácí vrátili do hry. Škoda, že jsme toto vedení neudrželi do poločasu," hodnotil duel trenér Dino Repeša. "Pak rozhodl pátý faul Vyorala. Také jsme měli problém s popováním Petra Bendy, když pivoti museli pomáhat pod košem. Zkusili jsme to zastavit přebíráním, ale Petr Benda má velkou kvalitu a jeto pro Nymburk stále velmi důležitý hráč," ocenil kouč Beksy autora 21bodů!

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.