Upravit stránku
10. 12. 2020

Nestíhali jsme


Ne, nebyl to ze strany pardubického týmu povedený zápas. V Ústí n. L. jsme vedli pouze v první čtvrtině, jinak měla navrch Sluneta, která zkontrolovala zaslouženou výhru 93:76.

56,7% - 46,4%. Rozdíl v úspěšnosti střelby z pole mezi oběma soupeři byl markantní.

Domácí trefili 10 trojek, z nich plných 9 již v prvním poločase, především však měli famózní dvojky: 70% oproti našim 55!

Prakticky za celé utkání jsme nenašli účinný recept, jak ústecké střelce když ne zastavit, tak alespoň přibrzdit na únosnou míru. "Myslím si, že jsme ne úplně dobře řešili clonu na balón," odhalil pivot Prokop Slanina jednu z hlavních příčin porážky.
"Nevím přesně, jakou procentuální úspěšnost trojek domácí měli, ale víceméně každou situaci, kdy měli nějaký větší prostor, dokázali využít jednoduchou střelou. Nestíhali jsme k hráčům Slunety dobíhat a oni tyto střely proměňovali. Z toho pramenilo těch 93 inkasovaných bodů."

V polovině druhé čtvrtiny jsme ještě byli pozadu o jediný bod, ovšem Dalibor Fait a Michal Šotnar dvěma trojkami po sobě odstartovali klíčový atak severočeského týmu. Těsně před přestávkou sice přesně trojkující Tomáš Vyoral svým prvním košem v zápase snížil, ale druhou půli už ústřední rozehrávač Beksy sledoval kvůli zranění pouze ze střídačky a bez něj jsme nedokázali nepříznivě se vyvíjející utkání zdramatizovat.

"Vyo je pro nás samozřejmě velice důležitý hráč, nejenom co se týče bodů, ale i organizace hry. Na druhou stranu, my musíme umět hrát i bez něj. Nemůžeme být tým, který je závislý jen na jeho přítomnosti, protože budou i zápasy, kdy třeba z nějakých zdravotních důvodů nebude moct hrát. My si s takovou situací musíme poradit líp, abychom podobný zápas příště zvládli," doplnil Prokop Slanina.

Kouč Ken Scalabroni v první řadě ocenil vítěznou Slunetu. "Domácí odehráli velice dobré utkání. Zejména v útoku si vedli výborně, skvěle si posouvali míč," konstatoval uznale. Na adresu svého týmu poznamenal: "My jsme sice měli nějaké dobré okamžiky, ale nebylo to natolik dobré, abychom vyhráli. Domácí byli lepší a vítězství si zasloužili."

Review s hodnocením pivota Petra Heřmana čtěte zde: Bez obrany, bez šance

Další utkání Beksa odehraje v neděli 13. prosince, kdy ve Sportovní hale Dašická vyzve svitavské Tury (17:30).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti