Upravit stránku
01. 10. 2022

NBL začíná! Ostrava vs. Beksa


Dlouhé čekání je u konce, v sobotu odstartuje zápasy prvního kola nový ročník Kooperativa NBL. Pardubičtí basketbalisté do něj vstoupí úvodním duelem v Ostravě.

1. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

NH Ostrava vs. BK KVIS Pardubice
sobota 1. 10. | 17:30

Hned na úvod jedna zásadní, velmi pozitivní zpráva: Beksa bude stát na ligové startovní čáře téměř v plné síle, tedy i s uzdraveným křídelníkem Davidem Pekárkem, jenž ve finiši přípravného období vynechal druhou část Federálního poháru i nedávný turnaj v chorvatské Opatiji, ale od úterního dne se znovu zapojil do tréninkového procesu. Jediným hráčem, kterého trenéři nebudou mít v ostravské hale k dispozici, tak bude nemocný Matyáš Vrábel.

O soupeři

"Ostrava má zajímavý, velmi zkušený tým se čtyřmi cizinci - rozehrávačem slovenského národního týmu Matejem Majerčákem a dalším rozehrávačem Malikem Morganem, který hrál v loňské sezoně velmi dobře v Olomoucku, dále talentovaným křídelníkem Evanem Milliganem a pivotem Alexandarem Radukičem, který měl loni také dobrou sezonu," předeslal pardubický trenér Dino Repeša. Mezi další osové muže Nové huti by měli patřit rozehrávač Jiří Dedek, křídelník Filip Šmíd a pivot Petr Bohačík.

"Domácí mají velký talent v útoku, pod košem budeme hrát proti nejlepšímu doskakovači v lize Bohačíkovi. Musíme být pod košem silní, potřebujeme hrát na doskoku se stejnou energií, být na to fyzicky připraveni," nabádá kouč Beksy. "Každý rok je těžké hrát v Ostravě a těžký zápas očekáváme i tentokrát, ale věřím, že když budeme mentálně dobře připraveni, můžeme vyhrát."

Důležitý start

Ač jde o první zápas v sezoně, podle Dina Repeši má velkou důležitost, ostatně jako každý další. "Ano, sezona je dlouhá a tohle bude první zápas, ale každý je důležitý. Viděli jsme to minulý rok, kdy nám nakonec po nadstavbové části chyběla jediná výhra, abychom vstupovali do play-of ze 4. místa."

Cíl pro sobotní ligovou premiéru je tedy jasný: "Jedna výhra nebo jedna porážka z jakékoliv části sezony může na jejím konci úplně změnit situaci v tabulce, takže my chceme být co nejlépe připraveni hned od začátku soutěže a zahájit ji ziskem dvou bodů," přeje si pardubický trenér úspěšný vstup do sezony. Na jeho slova navázal i jeden z očekávaných lídrů Beksy, rozehrávač Petr Šafarčík. "Věřím, že tím, jakou přípravou jsme prošli, jaké zápasy jsme odehráli, kvalita bude na naší straně. Ostrava je nepříjemný soupeř, hlavně doma, ale já věřím, že tam uspějeme," uvedl Peca.

Celý rozhovor s Petrem Šafarčíkem si můžete přečíst na webu: Všichni už se moc těšíme

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti