Upravit stránku
30. 09. 2022

Všichni už se moc těšíme


Už se to blíží! Pardubičtí basketbalisté a jejich fanoušci již odpočítávají poslední hodiny do startu nového ročníku Kooperativa NBL, do nějž Beksa vstoupí sobotním zápasem v Ostravě.

"Z celého týmu cítím po celý tento týden zdravé napětí," podotkl rozehrávač Petr Šafarčík.

Peco, jak jsme podle tebe nachystáni na start nového ročníku Kooperativa NBL?
"Myslím si, že jsme připraveni dobře. V přípravě jsme hráli proti kvalitním soupeřům, zakončili jsme ji turnajem v Chorvatsku, který byl opravdu hodně kvalitní. Věřím, že naše forma bude gradovat a jsem přesvědčený, že v sobotu to v Ostravě ukážeme."

O co bychom se v začátku sezony měli na hřišti nejvíce opírat?
"Ze začátku to určitě ještě nebude tak basketbalové, jak si budeme přát s postupující sezonou, přece jen půjde o první zápasy. Sehranost nebude taková, jako v dalším průběhu sezony. Důležité tedy budou takové ty základní věci: být agresivní v obraně, v osobních soubojích, zkrátka všechno, co můžeme dělat, i když ještě nejsme optimálně sehraní. Z toho pak vzejdou i ty basketbalové věci."

Do nového ročníku Kooperativa NBL vstoupíme třemi zápasy venku, tím prvním bude sobotní duel v Ostravě. Úvodní utkání bývá vždy poměrně nečitelné, co od něj ty osobně očekáváš?
"Přesně jak říkáš, je těžké to odhadnout, včetně síly soupeřů. Já ale věřím, že tím, jakou přípravou jsme prošli, jaké zápasy jsme odehráli, kvalita bude na naší straně. Ostrava je nepříjemný soupeř, hlavně doma, ale věřím, že tam uspějeme."

Ostrava přes léto dost obměnila svoji soupisku, co víme o jejím herním stylu?
"Oni to takhle mění vždycky. Já jsem se během léta v Ostravě pokoušel něco zjistit, ale trenér Choleva si tajemství uměl udržet. (pousmál se) Asi tušíme, jak by to mohlo vypadat, jaký styl ostravský trenér preferuje. Ještě nás v pátek čeká video, kde nám trenéři všechno ukážou (rozhovor vznikal ve čtvrtek - pozn. aut.), a my budeme vědět, co čeho půjdeme."

Jaké faktory budou z tvého pohledu klíčové, abychom premiérový duel v letošní sezoně zvládli úspěšně?
"V první řadě zmíním, že se budeme dívat hlavně na nás, na naši hru. I když jedeme na soupeřovu půdu, budeme mu chtít vnutit náš styl, což je naše filozofie. Jak už jsem říkal, budeme chtít být agresivní v obraně, mít rychlý přechod do útoku atd."

Těšíš se na první ostrý zápas, a vnímáš stejnou natěšenost z celého týmu?
"Určitě ji vnímám! Já sám se hodně těším, což je u mě umocněno tím, že v přípravě jsem bohužel moc zápasů neodehrál. Těším se i na každý trénink, protože jsem měl dlouhou pauzu. Z celého týmu cítím po celý tento týden takové to zdravé napětí. Všichni už se moc těšíme, až sezona odstartuje!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti