Upravit stránku
12. 11. 2020

NBL pokračuje! Beksa vyzve Děčín


Po pětitýdenní pauze je Kooperativa NBL zpět! A Beksu čeká velmi ostrý start: již v pátek 13. listopadu je na programu dohrávka 6. kola, v níž vyzveme děčínské Válečníky.

DOHRÁVKA 6. KOLA ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (3/4) vs. BK ARMEX Děčín (1/2)
pátek 13. 11. v 17 hodin, Sportovní hala Dašická

Zásadní zpráva pro fanoušky zní: utkání se odehraje bez diváků, sledovat jej bude možné pouze přes internet.

"Je nám samozřejmě velice líto, že diváci nebudou moct být v hale a podpořit nás, vždyť sport se dělá hlavně kvůli lidem. Pokud jim ale můžeme nabídnout prostřednictvím internetového přenosu aspoň nějakou zábavu, myslím, že je to jedině dobře," podotkl Adam Konvalinka, asistent pardubického trenéra Kena Scalabroniho. "Věříme, že naši fanoušci nás budou podporovat i takhle na dálku."

Právě na livestream, standardně přenášený prostřednictvím portálu TVCOM.cz, bude pardubický klub klást maximální důraz. "To se pochopitelně děje při každém domácím utkání i při standardním režimu, tedy s diváky v hledišti, nicméně v současné době, kdy fanoušci nemohou být přítomni přímo v hale, chceme divákům BeksaTV nabídnout ještě větší komfort,” uvedl René Peška, klubový PR manažer. "Samotnému utkání bude předcházet třicetiminutové studio s několika hosty, během zápasu i po jeho skončení plánujeme živé rozhovory s hráči i trenéry obou týmů."

S Válečníky se utkáme již potřetí v sezoně

Beksa vs. Děčín, to je ligová klasika. Tradičně se jedná o atraktivní a vyhecované zápasy, v nichž se všichni hráči snaží vydat ze sebe to nejlepší. A jiné to zcela jistě nebude ani tentokrát. "Očekávám, že to bude hlavně o bojovnosti a o vůli," přikývl Adam Konvalinka.

Začátek letošní sezony se nesl ve znamení dohrávané finálové série loňského ročníku Alpe Adria Cupu. Děčín nejprve ve své hale zvítězil 96:89, aby pardubickou odvetu lépe zvládla Beksa (96:80 po prodloužení) a oslavila zisk evropské pohárové trofeje.

Poslední zápas však oba soupeři odehráli 10. 10., pak se liga zastavila. Nejprve 12. října došlo k přerušení soutěže, o několik dnů později přišel zákaz týmových tréninků. Po několika dnech pauzy byla znovu umožněna společná příprava, leč pouze ve venkovních prostorech, a až poté se basketbalisté mohli vrátit do haly. "Začátek byl trošku kostrbatý, nebylo úplně okulahodící sledovat, jak se po třech týdnech vracíme do haly," pousmál se pardubický asistent. "Pauza ale nebyla zas tak dlouhá, navíc kluci hrají basket spoustu let, a i tím, jak se do haly těšili, byl návrat na palubovku a k basketbalu mnohem jednodušší."

Deset dnů po návratu do haly čeká Beksu první ostré utkání.

"Dlouho se nehrálo, takže ani jeden tým nejspíš nebude v optimální formě," předpokládá Adam Konvalinka. "My jsme sice v týdnu vložili do tréninku modelové utkání mezi sebou, ale samotný ostrý zápas zase přinese něco jiného. Nemyslím si, že někdo bude tak nažhavený, že hned trefí každou otevřenou střelu. Podle mě to bude hodně o bojovnosti, o tom, kdo získá neutrální balóny a bude mít větší vůli chodit za doskokem," vyjmenoval klíčové faktory, které podle něj spolurozhodnou o vývoji i konečném výsledku.

Ozdobou nejbližšího zápasu by měl být souboj rozehrávačů.

Pardubickým lídrem je Tomáš Vyoral, v děčínském dresu zářil v úvodu sezony Ondřej Šiška.

Toho zastihly první zápasy ve fantastické formě, o čemž nejlépe svědčí čísla: Olomoucku nasázel 21 bodů, Královským Sokolům 31 a USK Praha 27! "Ondra je strašně silový hráč, což si přinesl z trojkového basketu. Nemá absolutně žádný problém kohokoliv porazit 1 na 1, dojít si pro faul, zakončit, a když se trefí i z dálky, tak se hodně těžko brání," řekl Adam Konvalinka na Šiškovu adresu.

Je zcela jasné, že chceme-li reálně pomýšlet na zisk čtvrtého vítězství v letošním ročníku Kooperativa NBL, je nezbytně nutné ústředního rozehrávače Válečníků eliminovat. Jak? "Myslím, že Děčín za Ondru nemá úplně alternativu, takže naším cílem bude po něm jak se říká jezdit od začátku do konce, aby neměl moc prostoru se nadechnout a tvořit," doplnil asistent Beksy. V naší sestavě bude z důvodu dlouhodobějšího zranění scházet slovenský podkošový hráč Jakub Merešš.

Prokop Slanina: V tomhle utkání se může stát cokoliv

Pět týdnů jsme bez zápasu, z toho jsme tři a půl týdne nemohli trénovat v hale. Dokážeš vypozorovat, v jaké basketbalové formě půjdeme do pátečního duelu s Děčínem??
"Podle tréninků se to dá trošku odhadnout, podle kvality, která tam teď přece jen trošku chybí. Herní výpadek je zjevný, myslím si, že na každém týmu se to nějakým způsobem podepíše. Jak to bude opravdu vypadat, jak se nás to dotklo, uvidíme až v samotném zápase, třeba chytíme nějakou falešku, trefíme všechno a utkání pak může mít úplně jiný ráz." (pousmál se)

Budou v dané situaci o to více rozhodovat i jiné atributy, než čistě basketbalové?
"Určitě bude rozhodovat fyzická připravenost. Nevím přesně, jak na tom byl Děčín, ale my jsme prodělali karanténu v průběhu přerušení soutěže, takže jsme na fyzickou přípravu neměli zas tolik času. Uvidíme, řekl bych, že v tomhle utkání se může stát víceméně cokoliv."

Ačkoliv jsme zatím v sezoně neodehráli mnoho zápasů, na Děčín jsme narazili již dvakrát, v úspěšné finálové sérii Alpe Adria Cupu. Jaký je to soupeř a jaké faktory budou klíčové?
"Je to určitě těžký soupeř, v žádném případě to nebude jednoduchý zápas, což vlastně ukázalo už první utkání Alpe Adria Cupu v Děčíně, kde domácí byli skoro celou dobu lepší. My jsme se na ně ale dokázali mnohem lépe připravit v odvetě a myslím, že když se znovu dobře takticky připravíme, můžeme vyhrát. Hodně bude záležet hlavně na obraně, musíme se maximálně soustředit na obranný doskok, na to, abychom vybojovali co nejvíc míčů, které jsou tak zvaně 50 na 50. Pokud se nám to bude dařit, věřím, že to pro nás bude dobrý zápas."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti