Upravit stránku
17. 11. 2019

Myslel jsem, že umřu


Famózní představení odehrál v Kolíně pardubický rozehrávač Tomáš Vyoral. Proměnil všech 7 tříbodových pokusů a soupeři nasypal úctyhodných 43 bodů - rekord letošního ročníku NBL!

Odehrál jsi famózní zápas. Cítil jsi hned od začátku, v jak velké pohodě budeš hrát?
"Já jsem si spíš během prvních pěti minut myslel, že umřu, protože jsem absolutně nemohl (pousmál se). Měl jsem těžký nohy, ale pak jsem se rozběhal a nějak se to sešlo, začalo mi to lepit. Pro mě je ale hlavní, že jsme vyhráli. Na začátku jsme špatně bránili, ale před poločasem jsme trošku přitvrdili a už to bylo lepší."

Vybavíš si, kolik čtyřicetibodových zápasů už jsi v kariéře odehrál?
"Asi jeden nebo dva. Řekl bych, že tohle byl asi nejvíc bodový zápas v mé kariéře. Určitě jsem ale nehrál nějak na body, to určitě ne. Prostě jsem byl volnej, obrana mi dovolovala střílet, já jsem si věřil, tak proč toho nevyužít?"

Byla vrcholem tvé pohody koncovka třetí čtvrtiny, kdy jsi během 4 sekund předribloval hřiště a trefil trojku s klaksonem?
"Věděl jsem, že jsme měli necelých 5 sekund na útok a tím pádem nebyl moc čas přemýšlet, co a jak. Tak jsem to prostě zvednul a spadlo to tam."

Nebyl to oboustranně až nečekaně ofenzivně vedený zápas?
"Občas se hrajou zápasy, kdy se soupeř porazí útokem, což byl případ dnešního utkání s Kolínem. Dostali jsme 82 bodů, což je na nás hodně, ale vyhráli jsme to útokem. Výborně jsme pohybovali balónem, a i když je pravda, že Kolín nebránil nic extra, měli jsme vysoké procento střelby a tím jsme to vyhráli."

Do reprezentační pauzy nám zbývají sehrát ještě dvě utkání. Naladí nás na ně dnešní výhra?
"Já si myslím, že pokud chceme myslet vysoko, tak takovéhle zápasy prostě musíme zvládat. Další důležité zápasy jsou před námi - neříkám, že klíčové, ale docela důležité, jak v Alpe Adria Cupu, tak v pátek s Děčínem. Bylo by výborné oba dva zápasy před reprezentační pauzou vyhrát."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti