Upravit stránku
02. 10. 2022

Musíme začít od základů


Výsledek, jaký si na úvod sezony nepřáli, a bohužel i výkon, jímž nepotěšili sebe ani své fanoušky. Takové je stručné resumé sobotního duelu v Ostravě, který pardubičtí basketbalisté ztratili o 11 bodů.

Do těžké série tří zápasů v řadě na soupeřových palubovkách, kterou Beksa vstupuje do letošního ročníku Kooperativa NBL, si přála vykročit úspěšně - tedy vítězně, leč nepovedlo se. Ostrava předvedla velice kvalitní výkon a tažena trojicí dvacetibodových střelců Majerčák (23)-Morgan (20)-Radukić (20) zapsala výhru v poměru 88:77. Vše podstatné se přitom odehrálo hned v úvodních minutách, na čemž se shodli i přímí aktéři premiérového duelu.

"Domácí se na začátku chytli několika střelami, bohužel jsme je nechali rozehrát a pak už se nám je prakticky do konce zápasu nepodařilo zastavit," smutně konstatoval křídelník David Pekárek. "Prvotní byl start, který nám nedodal moc klidu do dalšího průběhu," navázal na jeho slova pivot Kamil Švrdlík.

První dva útoky Beksy skončily ztrátami míče, ten třetí pak útočným faulem.

Domácí mezitím dvakrát snadno skórovali a dostali se do tempa: rychle vedli 16:5 a na konci první čtvrtiny 26:13!

"Těžko říct, jestli nepovedený začátek byl zapříčiněný naší nervozitou. Každopádně jsme začali hrozně nedisciplinovaně a neorganizovaně v útoku," analyzoval Peky příčiny počátečního herního trápení. Podobné mínění měl i pardubický kapitán: "Vstup do zápasu poznamenala naše špatná rozhodnutí v útoku. Věci, které jsme měli zahrát, jsme neudělali, třikrát jsme vymýšleli něco trošku jiného, než co jsme měli domluvené. Z toho vznikly ty první ztráty," všiml si Kamil, jenž vstupoval do zápasu ze střídačky.

V dalším průběhu prvního poločasu jsme se postupně dostávali do hry a počáteční dvouciferné manko jsme umazávali, až jsme se v 15. minutě dostali poprvé do vedení (stav 34:35). Bohužel, jen nakrátko - a až do konce utkání naposledy. "Ostrava v obraně jenom přebírala, ale my jsme měli obrovský problém to nějak trestat. Jim tohle stačilo. I když jsme si říkali, že jsme vyšší a budeme toho chtít využívat, tak se nám to nedařilo. Ostrava si pořád udržovala nějaký náskok, který jsme sice stahovali, ale občas jsme pak zbytečně spěchali a hráli zbrkle," řekl dále Kamil Švrdlík.

Jak psychycky náročné bylo celý zápas jen dotahovat soupeřův náskok? "Určitě je to náročnější, když jste celý zápas dole," souhlasně přikývl David Pekárek, "ale myslím si, že máme tým na to, abychom takovéhle situace dokázali zvládat. Bohužel, tentokrát se nám to hrubě nepovedlo."

Co je třeba udělat, abychom v následujícím venkovním duelu, který nás čeká již ve středu v Děčíně, obstáli lépe? "Musíme se vrátit k tréninku, máme hodně na čem pracovat, jak v obraně, tak v útoku. Je potřeba se soustředit hlavně na obranu, vždyť jsme dostali skoro 90 bodů - 88 je strašně moc! Musíme začít od základů, dřít v obraně, tudy povede cesta ke zlepšení," dodal Peky.

A kapitánův pohled? "Basket hrát umíme, ale to, co jsme předvedli v Ostravě... Takhle se hrát nedá," podotkl Kamil Švrdlík. "Je potřeba znovu dělat věci, které nám fungovaly v předcházejících přípravných zápasech, kdy jsme byli úspěšní. Nesmíme se pouštět do něčeho jiného. Je rozjezd sezony a každému to samozřejmě nebude basketbalově fungovat tak optimálně, jak by chtěl, takže je potřeba dělat pořádně základní věci a na to navazovat dalšími, třeba trošku složitějšími věcmi."

Review sobotního duelu čtěte zde: Celý zápas pozadu

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti