01. 10. 2022

Celý zápas pozadu

Nepovedený vstup do nového ročníku Kooperativa NBL. Pardubičtí basketbalisté v Ostravě prohrávali téměř celý zápas, domácí tým dovedlo k výhře trio dvacetibodových střelců.

1. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

NH Ostrava vs. BK KVIS Pardubice 88:77
(28:22, 19:22, 25:17, 16:16)

Jednou jedinkrát jsme byli bodově vpředu, v 15. minutě o jediný bod (stav 34:35), jinak jsme se hostitelům neustále dívali na záda. Kritickou pasáží byl z našeho pohledu krajně nevydařený úsek mezi 25. a 30. minutou, do nějž jsme vtěsnali 6 (!) míčových ztrát a domácí toho využili ke klíčové šňůře 15:2. "Od začátku utkání jsme nebyli plně soustředění, 23 ztrát je příliš velké číslo," označil trenér Dino Repeša zásadní limit naší hry, jímž nepochybně byly právě míčové ztráty (Ostrava jich měla jen 12).

Začali jsme velmi špatně: ani jeden z prvních tří útoků jsme nezakončili střelou, neboť dvakrát jsme ztratili míč a záhy přišel útočný faul. Naši obranu hned od počátku trápil aktivní rozehrávač Matej Majerčák, jehož 8 rychlých bodů (dvě trojky a nájezd) pomohlo domácím do trháku 14:5. Zatímco v útoku jsme se postupně dostávali do tempa, na obranné polovině hřiště jsme nedokázali soupeře zastavit, a tak v polovině 8. minuty přesně trojkující Malik Morgan postunul průběžné skóre již na 26:13.

"Od úterý jsme se chystali na toto utkání. Říkali jsme si, že je důležité do něj dobře vstoupit, ale vůbec se nám to nepovedlo," litoval kouč Beksy promarněného začátku.

Na startu druhé čtvrtiny nám pomohly úspěšné trojky Matea Čolaka a Josefa Potočka, v polovině druhé čtvrtiny nás Petr Šafarčík jednou proměněnou šestkou vůbec poprvé poslal do vedení - bylo to však bohužel i naposledy. Ostrava kontrovala rychlou šňůrou 7:0, a byť jsme se po přestávce opět přitáhli na rozdíl jediného bodu (57:56), do vedení už jsme se nedostali. Domácí ovládli pasáž od 25. do 30. minuty poměrem 15:2, k čemuž jsme jim pomohli 6 ztrátami. Vedeni aktivním Janem Štěrbou, jenž se mezi 30. a 33. minutou blýskl 9 body (dva koše s faulem a jedna trojka), jsme sice ještě vykřesali naději na obrat (36. minuta - 75:71), jenže Malik Morgan uklidnil svůj tým další trojkou a koncovku už soupeř plně kontroloval.

"Je to škoda, ale teď nás čekají další těžké zápasy a my musíme změnit naši koncentraci na utkání. Jinak nemáme šanci," doplnil trenér Dino Repeša své hodnocení. Jan Štěrba označil za klíčový úsek samotný úvod duelu. "Rozhodl vstup do zápasu, kdy nám Ostrava utekla na 13 bodů. Sice jsme to stáhli, šli na chvíli do vedení, ale pak nám Ostrava zase utekla," smutnil pardubický podkošový hráč.

Statistiky

Ofenzívu vítězů táhlo trio Matej Majerčák (trojky 5/7)-Malik Morgan-Alexandar Radukić, celkem nám nasázeli 63 bodů! Dohromady proměnili 24 z 41 střel z pole, k tomu společně rozdali 14 asistencí. Beksa měla čtyři dvouciferné střelce, naším top-skórerem byl Petr Šafarčík s 16 body, Tomáš Vyoral jich přidal 15.