Upravit stránku
19. 04. 2019

Musíme to hodit za hlavu


12 bodů, 6 asistencí a 6 doskoků. Ani tato velmi dobrá čísla rozehrávače Viktora Půlpána nepomohla Bekse k vítězství na palubovce BK Olomoucko v úvodním čtvrtfinálovém duelu.

Pardubičtí basketbalisté vstoupili do čtvrtfinálové série porážkou 81:86. Více čtěte zde: První bod pro Olomoucko

Play-off je však teprve na začátku, a jak Pulpy zdůrazňuje: "Druhý zápas chceme zvládnout a získat na svoji stranu výhodu domácího prostředí." Jak jeden ze základních pilířů pardubické sestavy hodnotil zápas číslo 1?

"Je před námi nový zápas," burcuje Viktor Půlpán

Začátek nebyl z naší strany příliš povedený, za pět minut jsme inkasovali 19 bodů a museli jsme dohánět dvoucifernou ztrátu. Kde byl problém?
"Přišlo mi, že jsme začali trošku vlažně. Nechali jsme je dát nějaké jednoduché koše, přitom jsme si řekli, že přesně takové nechceme dostávat. Nepohlídali jsme si to, co jsme si řekli, že si pohlídat musíme. Myslím si, že to nás na začátku drželo dole. Jsem ale rád, že jsme se z toho ještě během první čtvrtiny oklepali a dokázali jsme to dotáhnout zpátky, nebyl z toho pro ně nějaký extra náskok. To bylo pozitivní, ale příště je potřeba takhle hrát hned od začátku."

Lukáš Palyza se vrátil do hry po více než třech týdnech a hned nám nasázel 29 bodů, i díky šesti trojkám. Jak ho můžeme lépe eliminovat?
"Být u něj v obraně ještě blíž, protože on trefuje i těžké střely, dával to i přes nás. Je potřeba, aby se nedostal do střelecké pohody. Jakmile dostane jednu dvě otevřené střely a trefí je, pak proměňuje i ty těžké, takže musíme vynaložit ještě víc úsilí, aby se nechytil. Pak už se totiž těžko zastavuje, jak jsme sami poznali."

Před začátkem série Kamil Švrdlík mluvil o tom, že prosadí-li se bodově jeden či dva hráči soupeře, není to až takový problém, ovšem nesmíme dopustit, aby bodově explodovalo více hráčů. Tentokrát se čtyři hráči Olomoucka postarali dohromady o rovných 80 bodů! Co musíme v Utkání 2 vylepšit na obranné polovině hřiště? 
"Rozhodně se musíme víc soustředit na doskok. V momentech, kdy jsme šli bodově přes ně, to bylo díky tomu, že jsme dokázali ubránit, doskočit, valili jsme dopředu a dávali jednoduché koše. Tohle je recept, ale k tomu je potřeba, abychom je nenechali útočně doskakovat, protože oni jsou v útoku skvělí, a jakmile jim ještě dáme druhé šance, tak to hnedka trestají."

Druhé utkání se hraje hned v sobotu. Je teď klíčové zapomenout na nepovedený vstup do série a maximálně se zkoncentrovat na zápas číslo 2?
"Přesně tak, musíme to hodit za hlavu. Všichni vědí, že je před námi nový zápas. Budeme připraveni bojovat, chceme v Prostějově urvat vítězství a získat na svoji stranu výhodu domácího prostředí."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti