Upravit stránku
17. 09. 2016

Musíme hrát na 100%


Navzdory přesvědčivé, dvacetibodové výhře nad Handlovou nebyl pardubický kouč Levell Sanders s generálkou na start Kooperativa NBL příliš spokojen.

"Je před námi ještě hodně práce," začal své pozápasové hodnocení.

"Nejdůležitější je, že musíme hrát neustále na 100%, jinak nemůžeme myslet na žádný úspěch."

Co konkrétně měl pardubický trenér na mysli? "První poločas proti Handlové nebyl dobrý. Nemyslím tím, že bychom nehráli koncentrovaně, jde o herní situace. Když třeba soupeř najížděl pod náš koš, měli jsme jednu výpomoc, ale další rotace už nám nefungovala a druhý hráč soupeře byl úplně volný. Pokud hrajeme proti kvalitním útočným týmům, potřebujeme ne pouze jednu, ale i dvě, tři, čtyři rotace."

V prvním poločase si Beksa opakovaně vypracovala osmibodový náskok, ovšem pokaždé o něj přišla a po 20ti minutách měla k dobru jediný bod (43:42). "O přestávce v šatně jsem mluvil právě o těchto věcech. Říkal jsem hráčům, že nemůžeme mít jen jednu rotaci, že se nemůže stávat, aby při dalším pohybu míče útočícího týmu k dalším hráčům soupeře nikdo nedorotoval," dal Levell Sanders najevo svou nespokojenost s týmovou obranou.

Ve druhém poločase Handlová zaznamenala jen 26 bodů. "Musíme se podívat na video a důkladně si všechno rozebrat," plánuje Levell Sanders, jehož tým za týden vstoupí do nového ročníku Kooperativa NBL.

V útočné fázi se Bekse dařilo, alespoň pokud jde o počty nastřílených bodů.

Svým soupeřům vysázela postupně 95, 83, 78, 95, 97 a dnes Handlové 88 bodů.

Průměr nastřílených bodů na jedno utkání tak činí velice dobrých 89,3 bodů, nicméně Ell i přesto tvrdí: "I když dáme 90 bodů, můžeme být ještě lepší!" Jedna věc jsou nové útočné systémy, které si hráči stále zažívají, trenér však žádá především větší kreativitu. "Máme nějaké akce, ale třeba se nám naskytne úplně volný pivot pod košem a my ho nevidíme, nedáme mu míč - místo toho dál hrajeme akci. Potřebujeme lépe číst hru," přeje si kouč.

Nedlouho před ostrým startem nové sezony zmínil ještě jednu věc. "Je škoda, že jsme neměli moc těžších zápasů. Většina z nich měla jednoznačný výsledek, měli jsme snad jen dva dobré zápasy, což je málo... To, že někoho porazíme o 50 nebo 60 bodů, nic neznamená."

V neděli mají hráči volno, od pondělí už budou opět v plném zápřahu. A v sobotu 24. září to vypukne - jako první prověří připravenost pardubických basketbalistů svitavští Tuři. "Vždycky říkám, že je jedno, kdo hraje proti nám, všechno je jen o nás. Znovu opakuji: musíme pracovat na tom, abychom všichni, každý hráč na hřišti, dávali do hry 100%, jen tak můžeme myslet na úspěch," doplnil Levell Sanders.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti