Upravit stránku
20. 07. 2016

ME U20: Ohlasy po postupu do čtvrtfinále


Čeští basketbalisté do 20 let postoupilil na mistrovství Evropy do čtvrtfinále. Na skvělém úspěchu se podílelo i trio pardubických nadějí: Viktor Půlpán, Josef Potoček a Martin Roub.

Osmifinále ME: Česko vs. Slovinsko 79:77 po prodloužení!

Dnešní zápas nabídl obrovské drama, v němž poslal Čechy do čtvrtfinále pardubický pivot Martin Roub, jehož trojka (pátá v utkání!!!) na 78:76 byla klíčová. Web Beksy vám nabízí bezprostřední ohlasy Viktora Půlpána, Josefa Potočka a Martina Rouba přímo z Finska.

Viktor Půlpán (33:28 min., 9 bodů + 6 asistencí + 4 doskoky):
"V zápase šlo o všechno. Hráli jsme o to, jestli půjdeme nahoru, nebo budeme hrát o udržení. Dali jsme do zápasu všechno. Myslím, že nejdůležitější byla naše obrana, kde jsme použili zónu, která nám dost vyšla. Taky nás určitě držely trojky. Martin Roub tam dal důležité koše, stejně jako Mates Svoboda. Ale myslím, že všichni jako tým jsme odehráli výborný zápas. Bohužel, v koncovce jsme ještě dostali trojku a bylo drama až do prodloužení, ale nepoložilo nás to a zvládli jsme to. A teď jsme strašně šťastní, že jsme dramatický závěr zvládli a budeme hrát v horní osmičce!!"

Martin Roub (26:52 min., 19 bodů (trojky 5/9) + 4 zisky + 2 doskoky):
"Myslím, že v zápase rozhodovalo hlavně nasazení, bojovnost, ale i trocha štěstí, protože náš soupeř chtěl určitě vyhrát stejně jako my. Po napjaté koncovce v prodloužení jsme mohli slavit vítězství, které jsme si tak přáli... Radost byla samozřejmě obrovská, byl to velmi důležitý zápas a jeho průběh o to víc umocnil naše emoce." O své klíčové trojce: "Mně to ani tak nepřijde, že bych rozhodl o postupu. Myslím, že ostatní na tom mají stejnou zásluhu jako já."

Josef Potoček (3:06 min, 1 doskok):
"O naší výhře rozhodlo určitě naše úsilí, které jsme do zápasu vložili. Nepolevili jsme ani na jedinou minutu, a po těžkém boji v prodloužení jsme mohli slavit vítězství a postup do čtvrtfinále. Naše radost byla samozřejmě obrovská, protože to byl zatím náš nejdůležitější zápas na mistrovství a my jsme ho zvládli."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti