Upravit stránku
14. 03. 2019

Mákli jsme v obraně


Zlepšený výkon na obranné polovině hřiště označil rozehrávač Viktor Půlpán za klíčový faktor, který Beksu dovedl k cennému vítězství v Ústí nad Labem.

Pardubičtí basketbalisté cestovali ve středu na sever Čech s nepříjemnou sérií tří porážek v řadě, tudíž s velkým odhodláním naskočit zpět na vítěznou vlnu. Většinu utkání byli bodově vpředu, ovšem na startu poslední čtvrtiny se propadli do šestibodové ztráty. "Pak jsme se semkli v obraně a to rozhodlo," podotkl Pulpy: Beksa ovládla závěrečnou pasáž poměrem 9:23 (!) a získala své patnácté vítězství v letošním ročníku Kooperativa NBL.

Review čtěte zde: Obrat v koncovce

Začali jsme poněkud nervózně či nekoncentrovaně, první dva útoky skončily nevynucenými ztrátami. Čím jsme se pak zvedli?
"Je fakt, že na začátku jsme se úplně dobře nedomluvili a byly z toho hned dvě zbytečné ztráty, ale bylo dobře, že nás to nepoložilo, že jsme jeli dál. Jak mně, tak ostatním klukům tam spadly nějaké střely a trošku jsme se uklidnili. I tak si myslím, že jsme tenhle zápas mohli zvládnout mnohem lépe."

V první čtvrtině jsme nastříleli 22 bodů, ovšem ve druhé pouze 14 a ve třetí 15. Kde byl problém v našem útoku?
"Oni hodně chodili naše clony spodem, nechávali nás volné na střely, ale my jsme to nechtěli všechno obstřílet z dálky, i když jsme pozice měli. Postupem času jsme si hodně pomohli na útočném doskoku, i tím jsme se chytli. V poslední čtvrtce jsme se pak semkli na obranné půlce a to nám pomohlo, z toho pramenilo pár jednoduchých košů, díky knimž jsme to otočili."

Dlouho jsme vedli, ale necelých 7 minut před koncem jsme najednou prohrávali o 6 bodů. Co bylo v této rozhodné pasáži důležité?
"Hlavně se uklidnit. Oni šli přes nás, ale my jsme tenhle moment zvládli dobře. Dali jsme rychlé čtyři body, čímž jsme to hnedka stáhli zpátky a zase to šlo."

Jaké momenty z úspěšné koncovky bys označil za klíčové?
"Určitě Evanovu (McGaugheyho) trojku a následnou obranu, kdy jsme získali míč. Celkově bych ale řekl, že nešlo o jeden konkrétní obranný moment: posledních pět šest obran jsme si mákli, nenechali jsme Ústí dát jednoduché koše a to bylo klíčové."

Vítězství už jsme hodně potřebovali, pomůže nám?
"Nás pořád hodně mrzí domácí porážka s Olomouckem, ta neměla být. Pak v Nymburce jsme předvedli dobrý basket, takže jak od tohoto zápasu, tak od výkonu v Ústí, hlavně na konci v obraně, se musíme odrazit a v pátek doma proti Děčínu v tom pokračovat, protože to bude další těžký zápas. Podle mě se zase bude rozhodovat na obranné půlce."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti