Upravit stránku
11. 09. 2020

Liga začíná. USK vs. Beksa


Téměř na den přesně po půl roce se znovu roztočí kolotoč zápasů Kooperativa NBL. Beksu čeká v prvním kole náročné utkání na palubovce USK Praha.

1. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

USK Praha vs. BK JIP Pardubice
(sobota 12. 9. v 17:30)

Jen tři dny po historickém triumfu v Alpe Adria Cupu se pardubičtí basketbalisté musejí plně zkoncentrovat na start NBL.

Ve středu večer bravurně otočili nepříznivě se vyvíjející "evropské" finále s Děčínem a oslavili nesmírně cenné vítězství, jenže jak zmínil již nedlouho po skončení zápasu rozehrávač Tomáš Vyoral: "Určitě budeme sebevědomější, ale zase z toho nemůžeme dělat vědu. Soupeři si na nás nesednou na zadek jenom proto, že jsme vyhráli Alpe Adria Cup," zdůraznil lídr Beksy.

Více ohlasů čtěte zde: Budeme sebevědomější

Ve stejném duchu hovořili před duelem na USK i další zástupci Beksy. "Vítězství v Alpe Adria Cupu je samozřejmě hodně příjemná věc, ale my už musíme euforii pustit stranou a soustředit se na začátek NBL," zdůraznil asistent trenéra Adam Konvalinka. Jeden z klíčových mužů, pivot Kamil Švrdlík, jej doplnil: "Výhra v Alpe Adria Cupu je pro nás určitě povzbuzením po ne moc povedené přípravě. Může nás to nakopnout, ale samozřejmě nemůžeme lítat v oblacích a myslet si, že teď už to půjde samo," nabádá kapitán Beksy k obezřetnosti. "Spíš je potřeba, abychom navázali na dobré výkony z druhých poločasů a z prodloužení finálové série s Děčínem, to je cesta k úspěchu."

Pražané, podobně jako Beksa, vstupují do letošního ročníku NBL se značně obměněnou soupiskou. Odešli všichni zahraniční basketbalisté, týmovými lídry by měli být čeští reprezentanti Ondřej Sehnal s Michalem Marešem.

"Co se týče našeho prvního soupeře, i když USK odešlo hodně hráčů, stále si drží tvář z minulé sezony," míní Adam Konvalinka. "Zapojili hodně mladíků, snaží se hrát hodně rychle a jednoduše. Opírají se především o Ondřeje Sehnala s Michalem Marešem, trošku neznámou je novic Miloš Macura," upozornil na jednatřicetiletého, 210 cm vysokého chorvatského pivota. "My se chceme porvat o dobrý vstup do sezony. Hodně záležet bude na tom, jak do utkání vstoupíme z hlediska obrany, na Folimance také vždy rozhoduje doskok. Kdo urve více odražených míčů, bude se mu lépe dýchat," dodal pardubický asistent.

Kamil Švrdlík podotýká, že zásadním předpokladem pro úspěšnou ligovou premiéru Beksy bude maximální koncentrace na vlastní výkon. "Zápas bude hlavně o nás. Na USK se vždycky hraje těžko: ať už jsem tam hrál v jakékoliv pozici a domácí byli v jakémkoliv složení, s žádným týmem jsem tam nevyhrál jednoduše, takže se připravujeme na těžké utkání."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti