Upravit stránku
18. 11. 2020

Královští sokoli vs. Beksa


Po dni volna čeká Beksu poslední utkání před reprezentační přestávkou. V derby na královéhradecké palubovce budeme usilovat o páté vítězství v letošním ročníku NBL.

10. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

Královští sokoli (2/5) vs. BK JIP Pardubice (4/5)
středa 18. 11. v 18 hodin

Pro pardubické basketbalisty půjde o třetí utkání v šesti dnech.

Nejprve v pátek porazili ve své hale Děčín 87:75, aby posléze v pondělí podlehli v Opavě 69:85.

"Možná je lepší, že po pondělní porážce v Opavě hrajeme hned ve středu další zápas. Není čas se dívat zpátky a rozebírat nějaké věci, které už by stejně nic nezměnily," podotkl rozehrávač Tomáš Vyoral, jenž byl po nepovedeném duelu ve Slezsku velmi rozladěný. Rozhovor s Vyem čtěte zde: Nedokázali jsme Opavu přitlačit

"Musíme se dát co nejrychleji dokupy a dobře se připravit na zápas v Hradci Králové. Nic jiného než výhru neberu," zdůraznil Vyo.

Ani Královským sokolům se pondělní utkání nevydařilo.

V Kolíně sice nasypali domácímu Geosanu za první půli 58 bodů (!), v polovině třetí čtvrtiny byli vpředu o 11 bodů a mírný náskok drželi ještě v 39. minutě, jenže v koncovce neustrážili kolínské střelce z dálky a nakonec museli skousnout porážku o jediný koš 93:95 (nejvíce bodů sokolů: Lošonský 20, Peterka 16, Sedmák 14, Halada 12, Stamenkovič 11...). "Hradec Králové je hodně útočně laděný tým, takže klíčovým faktorem bude naše obrana," předeslal pardubický asistent Adam Konvalinka.

Klíčovými hráči královéhradeckého týmu jsou zahraniční akvizice. Srbský rozehrávač Peda Stamenkovič průměrně střádá 11,4 bodu + 9,7 asistence na zápas (v Kolíně rozdal svým spoluhráčům 16 asistencí, což je rekord aktuálního ročníku NBL), velmi produktivní je zkušené slovenské podkošové duo Pavol Lošonský-Peter Sedmák: první jmenovaný zapisuje 16,6 bodu + 8,6 doskoku, druhý 13,4 bodu. Dalšími osovými muži jsou křídelníci Filip Halada (12,1 bodu, trojky 41,2% - 14/34) s Ondřejem Peterkou (8,9 bodu) a rozehrávač Jiří Šoula (6,4 bodu). "Hradec má hodně zkušených hráčů. Velmi dobře využívají pivoty Sedmáka a Lošonského, tým diriguje Stamenkovič, který sbírá asistence jak na běžícím pásu," řekl dále Konvalinka.

Beksa, jíž budou opět scházet všichni čtyři hráči, kteří nenastoupili v Opavě, tedy Michal Svoboda, Jakub Merešš, Michal Svojanovský a Vojtěch Kalný, je odhodlána udělat maximum pro úspěšný výsledek. "Utkání teď jdou v rychlém sledu, ale všichni jsme rádi, že se hraje. Paradoxně je to zase na delší dobu naše poslední utkání, protože bude reprezentační pauza, ale o to víc budeme chtít získat zápas pro sebe, protože jít na repre pauzu s minusovou sérií by nebylo dobré," poukázal Scalabroniho asistent na skutečnost, že v listopadu půjde o naše poslední utkání.

Co je třeba udělat pro úspěšný výsledek ve středečním derby? "Pokud si máme něco ze zápasu v Opavě přenést do dalšího utkání, tak by to mohla být práce v obraně. Máme sice v defenzivní fázi hodně co zlepšovat, ale měli jsme pasáže, kdy jsme Opavu tlačili. Co pak rozhodně musíme zlepšit, je celkový herní projev. Až moc okatě se opíráme o Vyorala se Švrdlíkem, potřebujeme pomoc dalších hráčů z lavičky, která bohužel měla hodně zvlhlý střelný prach," dodal Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti