Upravit stránku
31. 08. 2016

Kouč-S po výhře nad Interem


Také druhý přípravný zápas na slovensku pardubičtí basketbalisté zvládli, na palubovce Interu Bratislava zvítězili po velkém obratu v závěru šestibodovým rozdílem.

Kouč Levell Sanders tak mohl být spokojen: v Prievidzi jeho družina triumfovala 95:79 (referát a ohlasy čtěte zde), v Bratislavě 83:77 (referát čtěte zde). "Je dobré, že můžeme hrát takto těsné zápasy, jako byl ten s Interem, a že jsme ho dokázali vyhrát," těšilo pardubického trenéra středeční vítězství.

Po utkání v Prievidzi u vás převažovala spokojenost s obrannou fází. Na Interu jsme měli výborné defenzivní pasáže, hned v první čtvrtině, ale také přišly výpadky. Jaké je vaše hodnocení týmové defenzivní práce v utkání s Interem?
"Mám stejný názor. Na začátku jsme zase hráli dobrou obranu, ale v dalším průběhu přišlo několik momentů, kdy naše týmová obrana nebyla tak dobrá. Hlavně v situacích, kdy na slabé straně probíhaly nějaké clony a my jsme řešili jen ty clony - nevypomáhali jsme, takže jsme soupeře nechali hrát 1 na 1. Musíme lépe vidět hřiště, vědět o sobě. Je dobré, že máme čas podívat se na video a máme zpětnou vazbu."

Celý první poločas jsme vedli, často dvouciferným rozdílem, ale v poslední čtvrtině se Inter dostal do čtyřbodového vedení. Je hodně pozitivní, že tým zvládl závěrečnou čtyřminutovku a po šňůře 13:4 hrál kontrolovanou koncovku?
"Ano, to je pro nás hodně cenné. Právě takové těsné zápasy potřebujeme hrát - proto hrajeme přípravu proti takto kvalitním týmům. Inter má dost cizinců, má zkušené hráče, a pro nás je dobré, že i když jsme byli dole, dokázali jsme se vrátit a zápas jsme neztratili."

Do základní sestavy šli Viktor Půlpán s Josefem Potočkem a oba předvedli velmi sebevědomý výkon, souhlasíte?
"Jasně, souhlasím. Základní sestavu jsem změnil, protože nechci dělat žádné rozdělení, že tihle hráči budou v základní pětce a tihle ne. Co se týče Pulpyho s Pepínem, líbi se mi, jak hrají. Pepíno hrál super, a nejen v útoku, ale i v obraně. V těchto prvních dvou zápasech byl milým překvapením, teď je otázka, jak bude pokračovat. Nemůže se uspokojit. Každý zápas se všichni musíme zlepšovat a posouvat se dál."

Budete spokojen, když bude Viktor Půlpán střílet trojky z protiútoků, jako to ukázal v Bratislavě?
(pousmál se) "Ano, protože já nemám problém, kdy hráč střílí trojky. Radši ať Pulpy střílí i v přechodové fázi, než kdyby měl dobrou pozici a nevystřelil. Takže když má sebevědomí a bude střílet, bude to dobré. Navíc my máme v týmu dobré útočné doskakovače, takže máme dobrou šanci na případný doskok a další možnost útoku."

Na čem budeme v nejbližší době dále pracovat?
"Musíme pokračovat v práci na naší obraně, protože všichni vědí, že obrana je základ. V útočné fázi se budeme více věnovat hře 5 na 5. Když hraješ takhle těžký zápas a už třeba nemáš sílu pořád běhat dopředu a využívat přechodové fáze, je potřeba mít kvalitní postupný útok. Teď si potřebujeme zažít nové systémy atd. Ještě máme dost času v tréninku a před sebou další přípravné zápasy, takže právě na tom - na naší obraně a na útoku 5 na 5 - budeme nejvíce pracovat."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti