31. 08. 2016

Beksa uspěla i na palubovce Interu

Dvě vítězství vezou pardubičtí basketbalisté z dvoudenního výjezdu na Slovensko. Po úterní výhře v Prievidzi uspěli i ve středu v Bratislavě nad Interem.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:

Inter Bratislava vs. BK JIP Pardubice 77:83
(15:24, 24:22, 27:16, 11:22)

Body: Autrey 17, Burnett 15, Švrdlík 12, Půlpán 10, Potoček 10, Kohout 8, Wall 6, Nečas 5

Stejně jako v úterý v Prievidzi, i dnes v Bratislavě trenérům scházeli nemocný Dušan Pandula a zranění Lukáš Kotas, Josef Příhonský a Tomáš Šoukal, na Slovensko neodcestoval ani Karel Formánek.

Shodné s včerejším duelem bylo i skóre v polovině první čtvrtiny, kdy Beksa byla vpředu 14:4! Přesně po sedmi minutách Kamil Švrdlík košem s faulem posouval skóre na 20:8. JIP nepouštěl Inter k jednoduchým zakončením, naopak v útoku předváděl nápadité kombinace, které vedly ke snadným košům.

V úvodu druhé čtvrtiny Inter využil několika míčových ztrát Beksy a po šňůře 7:0 se přitáhl na rozdíl jediného koše (22:24). První nápor domácích pomohli odrazit svou první trojkou Jobi Wall a následně z protiútoku Viktor Půlpán (stav 27:36). Inter, tažený v této fázi utkání 12bodovým veteránem Radoslavem Rančíkem, se těsně před přestávkou znovu dotáhl (38:41), ale úspěšné tříbodové střely Jobiho Walla a Josefa Potočka znamenaly opětovné navýšení rozdílu ve skóre.

Do druhého poločasu Inter vstoupil minišňůrou 5:0 (44:46), na níž záhy odpověděli Dominez Burnett dvěma šestkami a Viktor Půlpán sebevědomou trojkou z protiútoku. Po další šňůře 8:0 však domácí poprvé vedli (54:53) - navíc Viktor Půlpán, Dominez Burnett, Josef Potoček a Kamil Švrdlík měli po 4 osobních chybách (poměr týmových faulů po 29 minutách byl 15 - 26) a Inter pohodlně přidával body z čáry trestného hodu, díky čemuž ovládl třetí část 27:16.

V 34. minutě Dominez Burnett trojkou srovnal na 65:65, vzápětí nuceně usedl na střídačku vyfaulovaný rozehrávač Viktor Půlpán. Do poslední čtyřminutovky šel Inter se čtyřbodovým polštářem (74:70), ale Josef Potoček dalekonosnou trojkou, poté tentýž hráč dvoubodovým košem, Lamb Autrey dvěma šestkami a Kamil Švrdlík dopichem otočili na 76:79 - do konce zbývalo 83 sekund. Definitivu dal svému týmu úspěšně najíždějící Lamb Autrey, jenž 19 sekund před koncem navýšil rozdíl ve skóre mimo dosah jediného koše.

Právě Lamb Autrey měl zásadní podíl na povedené poslední čtvrtině. V závěru třetí části hry měl u svého jména 3 body, nakonec byl se 17 body nejlepším střelcem vítězů.

Další přípravná utkání pardubičtí basketbalisté odehrají v domácím prostředí. V pondělí 5. září vyzvou ve Sportovní hale Dašická rakouský Kapfenberg (18 hodin), ve středu 7. září je prověří slovenský Svit (17 hodin).