Upravit stránku
06. 01. 2023

Kolín vs. Beksa


Neohlížet se zpět a dívat se pouze dopředu. Tak zní zásadní přikázání v táboře Beksy před třetím venkovním duelem v řadě: po Nymburku a Brnu se tentokrát vydáme do Kolína.

17. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BC Geosan Kolín (9/6) vs. BK KVIS Pardubice (9/7)
sobota 7. 1. v 17:45 | SOU Spojů Kolín

Zmiňoval to už rozehrávač Michal Svoboda ve středu večer, bezpostředně po skončení krajně nepovedeného zápasu v Brně. "My musíme v první řadě zapomenout na to, jak se nám v Brně střelecky nedařilo, protože v Kolíně to také bude těžké utkání," podotkl Freedom po jednoznačné porážce u lídra tabulky, jíž zapříčinilo především ofenzívní trápení. "Musíme se maximálně soustředit jen na nejbližší zápas. Je jasné, že čím rychleji budeme hrát, tím víc by nám to mělo svědčit. Kdybychom se chytli nějakými lehčími koši, věřím, že o to jistější bychom pak měli být i při střelách z dálky. Snad nám to bude v Kolíně padat," přeje si Michal Svoboda.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Zatímco nám se v Brně nepodařilo navázat na předchozí velmi cenný triumf z nymburské palubovky, Kolín půjde do sobotního duelu v dobrém rozpoložení, povzbuzen mocným a úspěšným finišem z bitvy s Nymburkem. Úřadující ligoví šampióni, už posíleni reprezentačním rozehrávačem Ondřejem Sehnalem, sice v Geosan aréně ještě 4,5 minuty před koncem vedli o 5 bodů, leč závěrečný úsek zcela ovládli domácí poměrem 18:5 a i podruhé v letošní sezoně Nymburk zdolali, tentokrát 77:69 (nejvíce bodů Kolína: Petráš 20, Šiška 16, Slavinskas 15, Mareš 10, Číž 7...).

Kolínský útok táhne kvarteto dvouciferných střelců. Týmovým top-skórerem je litevský podkošový hráč Džiugas Slavinskas, jehož aktuální průměry činí 17,2 bodu + 6,5 doskoku (v posledních 3 zápasech dokonce 19,3 bodu). Produktivní rozehrávačské duo tvoří Adam Číž (15,3 bodu + 4,7 asistence, trojky 38,5% - 45/117) a Ondřej Šiška (12 bodů + 4,1 asistence), slovenský pivot Jakub Petráš zapisuje 11,3 bodu + 9,3 doskoku (z toho 3,4 v útoku!). Další tři hráči průměrně zaznamenávají 7 až 8 bodů: pivot Pavol Lošonský (8,8) a křídelníci Filip Novotný (8,1) s Michalem Marešem (7,1).

"Kolínský tým hraje výborný basket, dokázal to i dvěma výhrami proti Nymburku," uznale konstatoval trenér Dino Repeša. "Po posledním zápase musím dát roli favorita domácím, ale když změníme ty aspekty naší hry, které nás naposledy velmi limitovaly, což jsou především ztráty míče a koncentrace v útoku, a také pokud budeme trefovat více střel z dálky, určitě budeme mít dobrou šanci uspět, stejně jako například na konci roku proti Nymburku," věří pardubický kouč, jenž jedním dechem zdůraznil: "Všechno začíná od nás samotných a já doufám, že změníme naši mentalitu k lepšímu."

První vzájemný zápas, který se hrál ve druhé polovině října v Pardubicích, jsme vyhráli 84:71 (nejvíce bodů: Vyoral 19, Šafarčík 13, Rikić 13, Pekárek 11, Štěrba 8, Čolak 8... - Lošonský 20, Šiška 19, Petráš 11, Číž 8...).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti