Upravit stránku
05. 01. 2023

Pozitiva? Hledají se těžko


Všechno špatně, od začátku téměř až do konce. Beksa ve středečním 16. kole Kooperativa NBL nedokázala konkurovat lídrovi tabulky a po ofenzivním trápení podlehla domácímu Brnu 65:80.

Už úvod utkání napověděl, jak složitě budeme hledat klíč k otevření brněnské obrany.

V první čtvrtině jsme proměnili pouhé 3 z 15 střeleckých pokusů z pole, navrch jsme minuli 3 ze 4 trestných hodů.

Výrazné zlepšení bohužel nepřišlo ani v dalším průběhu zápasu. Na první úspěšný tříbodový pokus jsme čekali až do 23. minuty (do té doby jsme měli obloukovou bilanci 0/15), kdy se trefil Tomáš Vyoral, za tři čtvrtiny jsme nastřádali pouhopouhých 40 bodů. "Na každý koš jsme se hrozně nadřeli," smutně konstatoval rozehrávač Michal Svoboda.

Michale, lze vůbec na našem výkonu najít nějaká pozitiva?
"Asi se budou hledat hodně těžko… Do zápasu jsme nevstoupili tak, abychom Brnu mohli konkurovat, zejména v útoku do plné obrany jsme si nedokázali vypracovat dobré střelecké pozice. Když jsme hráli rychle dopředu, tak to ještě jakž takž šlo, ale rychlých protiútoků jsme moc nezahráli. A jakmile jsme domácím nechali čas, aby se srovnali v obraně, už to bylo těžké. Hrozně jsme se nadřeli, abychom si vytvořili nějakou volnou pozici, a když už jsme si ji vytvořili, tak jsme nedali střely z dálky. Nějak se to tentokrát všechno sešlo…"

Jak moc nás znejistělo a znervóznělo vědomí, že prakticky celý první poločas jsme se na útočné polovině hřiště velmi trápili?
"Nevím, jestli nás to nějak znejistělo, ale určitě jsme si toho byli vědomi. Trvalo to dlouho a samozřejmě jsme si uvědomovali, že když nezačneme dávat střely, horko těžko můžeme vyhrát. Ve třetí čtvrtině jsme sice měli pasáž, když jsme dali tři trojky (Tomáš Vyoral, Petr Šafarčíka Kamil Švrdlík - pozn. aut.), bohužel už asi bylo pozdě. Myslím si, že zápas byl v té době už poměrně jednoznačný a bohužel se nám ho nepodařilo otočit."

Navzdory pouhým 23 nastříleným bodům jsme se v prvním poločase nepropadli do nijak hlubové bodové jámy, ztráceli jsme jen 8 bodů. Co zaznělo o přestávce v šatně, co jsme chtěli změnit?
"Přesně jak říkáš, v šatně jsme si řekli, že i když jsme hráli hrozně, prohrávali jsme jenom o 8. bodů. Chtěli jsme se Brnu hlavně vyrovnat fyzicky. My jsme se hrozně nadřeli na každý koš, zatímco oni to měli postupem času jednodušší a jednodušší. Bohužel se nám to nepodařilo a vstup do třetí čtvrtiny byl hrozný…"

Po skvělém vítězství na nymburské palubovce přišla brněnská facka. Už v sobotu nás čeká další venkovní utkání, tentokrát v Kolíně. Co bude zásadní změnit, ať herně, či v hlavách?
"Hlavně musíme zapomenout na to, jak se nám v Brně nedařilo střelecky, protože v Kolíně to také bude těžké. Je jasné, že čím rychleji budeme hrát, tím víc by nám to mělo svědčit. Kdybychom se chytli nějakými lehčími koši, věřím, že o to jistější bychom měli být i při střelách z dálky. Snad nám to tam bude padat."

Zásadní tedy bude, abychom se neohlíželi zpět, ale dívali se pouze dopředu?
"Přesně tak. Všichni už jsme natolik zkušení, hrajeme to nějaký pátek, že víme, že na Brno musíme rychle zapomenout. Teď už se musíme maximálně soustředit jen na nejbližší zápas."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti