21. 03. 2019

Klíčový byl začátek

Utkání 8. kola nadstavbové části Kooperativa NBL mezi Beksou a Brnem (73:58) hodnotili trenéři Levell Sanders s Martinem Vaňkem a hráči Michal Svoboda s Jakubem Joklem.

Pozápasové komentáře

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
"Byl to zvláštní zápas. Řekl bych, že jsme nechytili správný rytmus, nepodařilo se nám hrát v našem tempu. Co se týče obrany, můžeme být spokojeni s nasazením, s agresivitou, ale ta by neměla by být jen na obranné polovině hřiště, ale i na té útočné, což nám dnes chybělo. Měli jsme hodně příležitostí skórovat, ale neproměňovali jsme dobré pozice, myslím, že pak už jsme o tom i začali až moc přemýšlet a nehráli jsme tak jednoduše, jak jsme mohli. V každém případě jsme rádi za výhru, protože si vážíme každého vítězství, které získáme.

Michal Svoboda (hráč BK JIP Pardubice):
"Myslím si, že do dnešního zápasu jsme vstoupili dobře, odehráli jsme dobrou první čtvrtinu, ale pak jsme trošku polevili v agresivitě a soupeř se začal přitahovat. Naštěstí jsme si to pohlídali a závěr jsme zvládli. Celkově rozhodl vstup do zápasu, naše agresivita na obranné polovině a také na útočném doskoku."

Martin Vaněk (trenér egoé Basket Brno):
"Nestačí, když hrajeme skvěle jenom dvě čtvrtky, protože Pardubice jsou strašně silný tým. Musíme takhle hrát celý zápas. Ve druhé a třetí čtvrtině jsme byli lepší než domácí, bohužel 14 ztrát ve druhém poločase bylo strašně moc na to, abychom tady mohli vyhrát. Nejvíc mě mrzí, že to nebyly ztráty z toho, že by Pardubice byly nějak extrémně agresivníé, ale dělali jsme je při drliblinku, hloupými přihrávkami... Myslím, že jsme byli víc než vyrovnaný soupeř, o to víc mě prohra mrzí. V každém případě jsem rád, že jsme to po první čtvrtině nezabalili, bojovali jsme a myslím, že jsme Pardubice i překvapili."

Jakub Jokl (hráč egoé Basket Brno):
"První poločas jsme ztratili o 10 bodů, pak jsme se snažili vrátit zpátky, ale vždycky jsme měli nějakou ztrátu, dostali koš a to nás vždycky srazilo. V nadstavbě nás trápí zranění, ale kluci se konečně začínají vracet zpátky, což je pro nás asi to hlavní."