Upravit stránku
12. 09. 2022

Každý dostal šanci


Dvě vítězství a jedna porážka. S takovou bilancí se pardubičtí basketbalisté vrátili z Komárna, kde od pátku do neděle odehráli tři zápasy základní skupiny Federálního poháru.

V každém utkání jsme si vytvořili slibné, dvouciferné vedení, leč měli jsme i výrazně horší pasáže.

Nad Komárnem jsme ve druhé čtvrtině vedli třináctibodovým rozdílem 34:21, abychom na konci třetí části hry ztráceli 55:61 (tento úsek jsme prohráli 21:40!). Více o tomto duelu čtěte zde: Těsná porážka

Prievidza za námi zaostávala až o 23 bodů (nejvíce vpředu jsme byli 67:44), ale po šňůře 10:27 (!) se náš náskok smrskl na pouhých 6 bodů: uhájili jsme šestibodové vítězství 77:71. Více o tomto zápase čtěte zde: První výhra v přípravě

I střetnutí se Slavií Praha jsme měli dlouho pod kontrolou a ve třetí čtvrtině jsme zaokrouhlili rozdíl na 20 bodů (58:38), jenže soupeř se v poslední části přitáhl na jednociferný rozdíl. Více o tomto utkání čtěte zde: Slavia pokořena

Kamil Švrdlík: Naše výkony měly vzestupnou tendenci

"Když se podívám komplexně na všechny tři zápasy, náš výkon se postupně lepšil," předeslal pivot Kamil Švrdlík. "Samozřejmě je škoda prvního zápasu, který jsme měli velmi dobře rozehraný, ale nakonec jsme těsně prohráli," litoval dvoubodové porážky s domácím Komárnem. "Nevím, co se s námi během zápasu stalo. Zbytečně jsme začali zmatkovat a v koncovce jsme prohráli. Nebýt toho, mohli jsme vyhrát všechna tři utkání, ale pořád to musíme brát jako přípravu. Jak už jsem řekl, naše výkony měly vzestupnou tendenci a na to budeme chtít v dalších zápasech navázat."

Na jakých činnostech potřebujeme v další části přípravy nejvíce zapracovat? "Máme problémy v obraně, i když i ta se oproti prvním zápsům zlepšila," odpověděl pardubický kapitán. "Co se týče útoku, potřebujeme vypilovat jednotlivé akce. Kolikrát zkoušíme vymýšlet něco nového, něco navíc, i když nám nějaké věci fungují. Chce to více trpělivosti, abychom věřili našim útočným systémům a dohrávali je až do konce."

V pondělí mají hráči volný den, k dalšímu tréninku se sejdou v úterý dopoledne. "Vrátí se nám hlavní trenér, takže už i s ním budeme pracovat na věcech, které jsme dělali v loňské sezoně. Na to budeme navazovat," zmínil Kamil Švrdlík návrat kouče Dina Repeši, který působil coby asistent trenéra u chorvatského národního týmu. Ten na evropském šampionátu neuspěl v nedělním osmifinálovém duelu s Finskem, a tak pardubický trenér v pondělí večer přiletí do Česka a trenérská dvojice Beksy bude poprvé od začátku přípravy pohromadě.

"Každý hráč dostal šanci," říká asistent Vanja Miljković

Jeden ze základních cílů pro třídenní turnaj na Slovensku zněl rozložit minuty mezi všechny hráče.

Asistent trenéra Vanja Miljković rotoval všech jedenáct hráčů, které měl k dispozici. Velký herní prostor dopřál i osmnáctiletému rozehrávači Adamu Lukešovi a cenné zkušenosti nasbíral pivot Matyáš Vrábel. "Každý hráč dostal šanci ukázat, co od něj na hřišti můžeme očekávat," podotkl Vanja Miljković. "Adam Lukeš, náš nejmladší hráč, odehrál průměrně 15 minut, což je dobré nejen pro něj, ale i pro budoucnost našeho klubu," zmínil benjamínka Beksy, jenž se v nedělním vítězném duelu se Slavií blýskl dvěma úspěšnými tříbodovými pokusy.

Jak pardubický trenér hodnotil naše výkony? "V jednotlivých zápasech jsme měli lepší a horší úseky, bylo to nahoru-dolů. Pro mě je ale nejdůležitější, že jsem viděl pozitivní změny, náš výkon se postupně lepšil. Turnaj v Komárně pro nás byl dalším z herních testů v procesu přípravy na novou sezonu. Teď si musíme zanalyzovat naše chyby a pokračovat v tvrdé práci," doplnil Vanja Miljković, jehož těší ještě jedna věc: "V tomto týdnu se vrací do tréninkového procesu uzdravený Petr Šafarčík, to je pro nás moc dobrá zpráva!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti