Upravit stránku
10. 09. 2022

První výhra v přípravě


Pardubičtí basketbalisté se radují z prvního vítězství v přípravném období. V dnešním utkání Federálního poháru, hraném v Komárně, přehráli slovenskou Prievidzi o 6 bodů.

FEDERÁLNÍ POHÁR, SKUPINA C:

BC Prievidza vs. BK KVIS Pardubice 71:77
(14:23, 11:21, 19:21, 27:12)

Do hry už zasáhl rozehrávač Matěj Burda, a tak trenér Vanja Miljković postrádal pouze Petra Šafarčíka.

Základní sestava začala dobře: agresivně v obraně (poměr ztrát v první čtvrtině byl 5 - 0 a poměr bodů po ztrátách 0 - 8) a nápaditě v útoku, kde jsme mnohem více využívali fyzické parametry pivota Roberta Rikiče, jenž během úvodních 7 minut stihl nastřádat 10 bodů (střelba z pole 5/6). "V prvních třech přípravných zápasech jsme Roberta tolik nevyužívali, na to, jakou v něm máme sílu pod košem. Chtěli jsme hrát víc přes něj a bylo vidět, že to fungovalo," podotkl rozehrávač Matěj Burda. "Robert dělá pod košem dobrá rozhodnutí. Umí sám zakončit a zároveň i výborně vyhodit míč ven," chválil přínos 219 cm vysokého pivota.

V polovině 11. minuty nám dvakrát úspěšně šestkující Tomáš Vyoral poprvé zajistil dvouciferný náskok (stav 14:25), záhy jsme naši šňůru natáhli až na 0:11 a odskočili do 15bodového trháku. Prievidza často spoléhala na střelbu z dálky, a byť převážně nepřesnou (do půle trojky 3/19), trápila nás útočným doskokem (11, z nichž vytěžila 8 bodů z druhých šancí). Pardubický kouč dal již v prvním poločase prostor všem jedenácti hráčům, přičemž každý odehrál nejméně 5 minut.

V koncovce druhé čtvrtiny jsme navýšili rozdíl na 19 bodů, v 27. minutě David Pekárek trefil dvě trojky po sobě (každou z jiného rohu) a o chvíli později Matyáš Vrábel zaokrouhlil rozdíl na 20 bodů (stav 41:61). Závěrečná osmiminutovka nám však bohužel vůbec nevyšla: Prievidza ji ovládla poměrem 27:10 (!) a srazila výsledný rozdíl na jednociferný.

"Myslím si, že na začátku zápasu jsme na ně vlétli dobře. Pak jsme sice trošku polevili a měli slabší tříminutovku, ale zase jsme zabrali a dostali se do dvacetibodového vedení," pokračoval Matěj Burda ve svém ohlédnutí za sobotním duelem. "Posledních 8 minut jsme ale nezvládli. Nebyli jsme schopni ubránit snad jediný jejich útok a sami jsme nebyli schopni dát koš. Nedá se říct, že bychom v útoku hráli špatně, pozice jsme měli dobré, ale bohužel jsme je netrefovali, hlavně z dálky," poukázal na špatnou trojkovou bilanci 4/23 (z toho v poslední čtvrtině 0/10).

Nakolik jej limitovalo zranění prstu na ruce? "Musím říct, že v první půli jsem dost tahal nohy, přece jen jsem několik dní netrénoval. Prst mám pořád nateklý, což mě omezuje při střelbě, ale potřeboval jsem se trošku rozehrát a dostat se do rytmu, za což jsem rád. Ve druhém poločase už to bylo v rámci možností dobré." V neděli nás čeká závěrečný duel základní fáze s pražskou Slavií. Co budeme chtít zlepšit? "Stále pracujeme na sehranosti. Musíme toho spolu víc a víc odehrát 5 na 5, jak na trénincích, tak právě v přípravných zápasech. Naše herní tvář pořád není optimální, takže na tom chceme dál pracovat," odpověděl Matěj Burda. Není pochyb o tom, že proti Slavii chce Beksa získat druhou výhru ve Federálním poháru. "Snad jsme si dneska vybrali všechny ty nedané střely z dobrých pozic a v neděli nám to bude padat. Slavii rozhodně chceme porazit a budovat si respekt i u českých soupeřů!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti