Upravit stránku
23. 03. 2022

Karel Komers: 90


Významné jubileum velké pardubické legendy! Neuvěřitelné 90. narozeniny dnes slaví jedna z legendárních postav pardubického basketbalu, Prof. Ing. Karel Komers, CSc.

Pardubický rodák a basketbalový nadšenec byl jedním z iniciátorů vzniku prvního basketbalového „velkoklubu“ v Pardubicích v roce 1956, kdy domluvil přechod party spoluhráčů z tehdy fotbalově orientovaného Tatranu do Rudé hvězdy. V jejím dresu pak byl v roce 1962 jedním z členů týmu, který poprvé pro Pardubice vybojoval nejvyšší basketbalovou soutěž a v následující sezoně si ji i zahrál. Po skončení hráčské kariéry se stal dobrovolným trenérem klubu, v němž postupně vedl starší dorostence a B tým mužů a na závěr trenérské dráhy ještě několik jeho žákovských ročníků.

Po revoluci byl jmenován univerzitním profesorem fyzikální chemie na Univerzitě Pardubice, na níž vědecky pracoval prakticky po celý život. Vedle basketbalu se hodně věnoval i tenisu a účastnil se veteránských turnajů v tomto sportu. Dodnes je velkým příznivcem našeho klubu a návštěvníkem ligových utkání, v nichž by podle svých slov rád viděl co nejvíce pardubických odchovanců.

Za celý pardubický klub a za všechny basketbalové příznivce přejeme Karlu Komersovi, aby mu jeho duševní i fyzická kondice vydržela co nejdéle a aby prožil ještě hodně pěkných okamžiků pardubického basketbalu, pro jehož rozkvět obětoval velké množství svého volného času.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti