Upravit stránku
28. 10. 2021

Jindřichův Hradec vs. Beksa


Zpevnit obranu! Tak zní základní přikázání, jímž se pardubičtí basketbalisté nepochybně budou chtít řídit v sobotním pokračování NBL na jindřichohradecké palubovce.

10. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

GBA Fio banka Jindřichův Hradec (0/9) vs. BK JIP Pardubice (5/2)
sobota 30. 10. v 18 hodin | Jindřichův Hradec

Lions zatím v lize sbírají jen porážky, jichž je aktuálně už 9 v řadě, leč nenechte se zmást: ve třetině zápasů padli pouze jednociferným rozdílem (v Olomouci 92:100, s Královskými sokoly 75:82 a s Kolínem 79:84). "Domácí sice stále čekají na své první vítězství, ale očekávám, že nepůjde o jednoduché utkání. Jindřichův Hradec už odehrál tři zápasy, v nichž měl dobrou šanci zvítězit," zdůraznil pardubický trenér Dino Repeša. O dosud posledním duelu to však neplatilo. V Ostravě sice nováček NBL překvapivě vedl po prvním poločase o 1 bod, když Nové huti nasypal úctyhodných 55 bodů (!), ovšem třetí čtvrtinu ztratil naprosto drtivě 7:28 (!!!) a celý zápas nakonec prohrál 81:98 (nejvíce bodů J. Hradce: Dorn 25, Stegbauer 12, Strawberry 11, Welsch 8...).

Lions s novými posilami

"Klíčovým hráčem útoku domácích je Torin Dorn, dalšími osovými hráči jsou například rozehrávač Marek Welsch a zkušený český pivot Lukáš Stegbauer," vyjmenoval pardubický kouč osové muže Lions. Tím nejnebezpečnějším je bezpochyby americký křídelník Torin Dorn, jenž v každém z devíti zápasů nastřílel alespoň 14 bodů (hned sedmkrát dokonce 23 a víc!!!) a s výtečným průměrem 23,3 bodu na zápas je top-skórerem celé ligy. "Navíc mají několik nových hráčů - nedávno přišli pivot Diago Quin a rozehrávač Jordan Strawberry -, což pro domácí určitě bude pozitivní změna," míní Dino Repeša.

Jakou hrou se v dosavadním průběhu sezony prezentuje Jindřichův Hradec? "Je to tým, jehož hráči hodně hrají 1 na 1," odpověděl křídelník Josef Potoček. Obávaný trojkař, jenž vynechal několik utkání kvůli nemoci, se před týdnem zapojil zpět do tréninkového procesu a na několik minut naskočil i do minulého duelu s USK Praha. "Trénink od tréninku se cítím líp. Samozřejmě ještě nejsem v nejlepší formě, ale každý den je to lepší a lepší," těší Pepína, že po nepříjemně dlouhé pauze znovu plnohodnotně trénuje.

Klíčem bude zlepšená obrana

Ale zpět k našemu nejbližšímu utkání...

"Tím, že jsme nehráli Alpe Adria Cup, jsme v týdnu měli hodně prostoru na trénink. Zaměřovali jsme se především na obrannou fázi, konkrétně na výpomoci v situacích 1 na 1, protože v minulém utkání s USK Praha jsme souboje 1 na 1 prohrávali. Bude důležité, abychom si v Jindřichově Hradci dobře pomáhali," zmiňuje Josef Potoček důležitost obranné fáze. Ve stejném duchu hovořil i Dino Repeša. "Z našeho pohledu bude klíčová obrana, musíme bránit lépe, než v posledních zápasech," zmínil nepovedená představení v Levicích a s USK Praha, v nichž jsme inkasovali 101 a 100 bodů!!! "Máme za sebou v sezoně první týden, v němž jsme nehráli zápas (utkání Alpe Adria Cupu ve Welsu bylo odloženo - pozn. aut.), a díky tomu jsme měli šanci každý den trénovat. Pevně věřím, že se to projeví a že odvedeme lepší výkon, především na obranné polovině hřiště," věří kouč v pevnější defenzívu.

Josef Potoček i Dino Repeša zdůrazňují, že celý tým má obrovskou motivaci dojít si pro šestou ligovou výhru.

"Můžu říct, že všichni máme velkou motivaci, všichni jsme hladoví a rozhodně chceme vyhrát. Chceme mít lepší náladu, než jakou jsme měli po předchozích dvou prohraných zápasech," burcuje Pepíno. "Pro nás je to velmi důležitý zápas, protože se chceme vrátit na vítěznou vlnu a dále se držet mezi nejlepšími čtyřmi týmy NBL," doplnil jej Dino Repeša.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti