Upravit stránku
23. 10. 2018

Jdeme na Saratov!


Další atraktivní zápas v Pardubicích! Beksa vyzve v letošní domácí premiéře v základní fázi FIBA Europe Cupu ruský Avtodor Saratov, pátý tým uplynulého ročníku VTB ligy!

2. KOLO FIBA EUROPE CUPU:

BK JIP Pardubice (0/1) vs. Avtodor Saratov (1/0)
středa 24. 10. v 18 hodin, ARENA Pardubice

Tři zápasy, tři porážky. Taková je dosavadní bilance pardubického týmu v evropských pohárech.

Beksa nejprve v posledním kvalifikačním kole Basketball Champions League dvakrát nestačila na ruský Nižnij Novgorod, poté se jí vůbec nepovedl ani start do FIBA Europe Cupu, když v 1. kole základní fáze prohrála na palubovce nizozemského New Heroes Den Bosch rozdílem 33 bodů (více čtěte zde: Rozhodlo 12 minut). Teď je před pardubickými basketbalisty další šance na premiérovou pohárovou výhru, byť soupeř bude opět nesmírně kvalitní. Avtodor Saratov působí v ruské nejvyšší soutěži a ve VTB lize, přičemž na startu letošní sezony má v obou soutěžích shodnou, vyrovnanou bilanci výher a porážek 1-1.

Stejně jako Beksa, i Saratov snil v úvodu sezony o účasti v Basketball Champions League. V kvalifikační fázi narazil na Fribourg Olympic a byl to souboj na ostří nože. První utkání ve Švýcarsku skončilo nerozhodně 89:89 (nejvíce bodů Avtodoru: Carmichael 18, Moore 17, Buford 12, McLean 12, Zabelin 11…), načež Saratov těsně ztratil domácí odvetu - a tím i postup - po dvoubodové porážce 76:78 (nejvíce bodů: McLean 19, Buford 14, Moore 12…).

Vstup do FIBA Europe Cupu však ruskému týmu vyšel, izraelský Ironi Ness Ziona zdolal jedenáctibodovým rozdílem 75:64 (nejvíce bodů: Buford 20, McLean 18, Zabelin 16, Golden 11…). Ze statistik lze vyčíst, že mezi velké přednosti Saratova patří útočné doskakování: ve třech pohárových zápasech jeho hráči získali pod soupeřovým košem 44 míčů (průměr 14,7 na utkání)!

Zapomenout. A nastoupit s energií!

Zatímco na evropské scéně se Bekse v úvodu sezony nedařilo, v české Kooperativa NBL si až do pátého kola držela stoprocentní úspěšnost. Vítězná série se zastavila na čísle 4: v pondělí ji utnul Děčín, který v Pardubicích ovládl vstup do poslední čtvrtiny šňůrou 1:16 a z vyrovnaného stavu se utrhl do 15bodového vedení, které v závěru kontroloval. Stejně jako v prvním duelu v rámci FIBA Europe Cupu, i v pondělí měli pardubičtí hráči problémy se vstupem do zápasu. I proto kouč Levell Sanders velí: "Náš vstup do zápasu musí být o 100% lepší a koncentrovanější!"

“Musíme zrychlit,“ říká Josef Potoček

V evropských pohárech jsme ztratili všechna tři dosavadní utkání, z toho dvě po jednoznačném průběhu. Zvyšuje to na naši motivaci před domácí premiérou ve FIBA Europe Cupu?
“Samozřejmě ano, jednoznačně zvyšuje! Doma chceme a potřebujeme vyhrát za každou cenu, jak kvůli naší pozici v tabulce FIBA Cupu, tak proto, že jsme v pondělí prohráli ligové utkání s Děčínem. Chceme všechno napravit, protože utkání v evropských pohárech nám zatím příliš nevyšla.”

Pokud jde o naši hru, co je důležité pro to, abychom hned od začátku chytli správný herní rytmus, zejména na útočné polovině hřiště?
“Hlavně je důležité dobře pracovat v obraně. Souvisí to s útokem: když budeme dobře bránit, nabije nás to i pro útočnou fázi. Když trefíme nějaké dobré střely, budeme si víc věřit, nabudí nás to. Celkově je potřeba, abychom dobře volili střelecké pozice, také potřebujeme hrát rychleji dopředu.”

To se nám v posledních utkáních příliš nedařilo…
“Nedokážu přímo určit, proč tomu tak bylo, ale je pravda, že hlavně v posledním utkání s Děčínem jsme moc protiútoků nezahráli. V každém případě pro nás bude dobré, jestli proti Saratovu zrychlíme hru a pomůžeme si i jednoduchými koši.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti