Upravit stránku
26. 06. 2020

Jakub Merešš do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Novým hráčem na soupisce BK JIP Pardubice je třiadvacetiletý slovenský reprezentant Jakub Merešš, jenž naposledy působil v Žilině. 

Dvoumetrový basketbalista byl v minulém ročníku SBL nejlepším střelcem svého týmu, když průměrně zapisoval 14,2 bodu + 6 doskoků na zápas (koeficient užitečnosti 15,4). V pardubickém klubu Merešš podepsal víceletý kontrakt.

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:

"Máme velkou radost, že jsme se s Jakubem Mereššem velmi rychle domluvili na podpisu smlouvy. Kombinace jeho výjimečných fyzických dispozic, potenciálu i nadále rozvíjet svůj dovednostní arzenál a hlavně hladu neustále se zlepšovat, byla hlavními důvody, proč jsme s Jakubem uzavřeli víceletý kontrakt. Jakuba vítáme v našem klubu, pevně věříme, že pro náš tým bude posilou a přejeme mu hodně úspěšných zápasů v dresu Beksy."

Vyjádření hráče Jakuba Merešše:

"Jsem velmi rád, že jsem se mohl stát součástí pardubického klubu. Myslím, že příchod do Pardubic je pro mě nejlepší možnost, co se týče mého kariérního růstu a dalšího zlepšování. Viděl jsem několik videí ze zápasů a velice se mi líbila atmosféra, která panuje v pardubické hale, takže se moc těším, až si konečně budu moct zahrát před těmito skvělými fanoušky."

Vyjádření hráčského agenta Jana Hubálka:

"Jsme velmi šťastní, že se nám podařilo dohodnout se na spolupráci s Pardubicemi. Věřím, že toto spojení bude velmi prospěšné pro obě strany a Jakub pomůže Pardubicím v boji o nejvyšší příčky. Vyzkoušet si v příští sezoně jinou ligu než SBL  bylo Jakubovým velkým přáním. Současně bych chtěl poděkovat klubu ze Spišské Nové Vsi. Díky smlouvě, kterou jsme tam letos podepsali, jsme měli jistotu. Vedení nám vyšlo velmi vstříc, když nám umožnilo dát do Jakubovy smlouvy výstupní klauzuli, díky čemuž Jakub může odejít do zahraničí a obléknout dres Pardubic.

Jakub Merešš:
  • narozen: 14. 7. 1996 v Bánské Bystrici
  • výška: 200 cm
  • pozice: 4
  • kariéra: BK Váhostav - SK Žilina, MBK SPU Nitra, BK Slávia Žilina, BK JIP Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti