Upravit stránku
19. 10. 2018

Hody začínají


Prvním ze série tří utkání v pěti dnech, které Beksa odehraje před svými fanoušky, bude sobotní duel s BK Olomoucko. Hrát se bude od 17 hodin ve Sportovní hale Dašická.

5. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (3/0) vs. BK Olomoucko (2/2)
sobota 20. 10. v 17 hodin, SH Dašická

Sobota: Olomoucko. Pondělí: Děčín. Středa: Saratov. Pardubičtí fanoušci se mohou těšit na parádní basketbalové menu.

Ve čtvrtek krátce po poledni se Beksa vrátila ze svého premiérového výjezdu v rámci základní fáze FIBA Europe Cupu. Z nepovedeného výjezdu, dlužno dodat, neboť na palubovce nizozemského klubu New Heroes Den Bosch ztrácela od začátku do konce a prohrála rozdílem 33 bodů (více čtěte zde: Rozhodlo 12 minut). I proto pardubický kouč Levell Sanders před sobotním ligovým mačem s nabitým týmem Olomoucka velí: "V první řadě musíme zapomenout na to, co bylo, a dívat se jen před sebe!"

Olomoucko má po čtyřech odehraných zápasech vyrovnanou bilanci výher a porážek 2/2. V letošní premiéře rozstřílelo Ostravu o 25 bodů, aby záhy překvapivě neuspělo s Brnem (86:90), a prohrálo rovněž v Děčíně (84:100). V minulém kole pak zvládlo napínavou koncovku s USK Praha, který přetlačilo 79:77 (nejvíce bodů Olomoucka: Dunans 26, Palyza 14, Pelko 9...).

Top-skórerem hanácké družiny je český reprezentant Lukáš Palyza. V každém ze čtyř zápasů nastřílel nejméně 14 bodů, v Děčíně explodoval dokonce 34 body (6 trojek!) - jeho aktuální průměr činí 21,3 bodu.

Produktivní start do sezony prožívají i nové posily Olomoucka. Pivot Javonte Douglas už dvakrát pokořil dvacetibodovou hranici a průměrně přispívá 18 body (+8,7 doskoku), křídelník Thomas Dunans zapsal v premiéře proti Ostravě jen 2 body, ovšem následovaly parádní střelecké počiny: 19, 20 a 26 bodů (průměr 16,8 bodu)! "Olomoucko sestavilo velmi dobrý tým, mají hodně individuálního ofenzivního talentu," vypozoroval Levell Sanders.

Co z toho plyne pro Beksu? "Pro nás to znamená, že musíme být absolutně připraveni hrát co nejlepší obranu. Bude potřeba být odolní v situacích 1 na 1, zároveň je nutné, abychom hráli kvalitní týmovou obranu, dobře si vypomáhali. Z dalších činností bych zmínil doskok a zastavení jejich přechodové fáze z obrany do útoku," řekl dále Ell.

Pardubičtí vstoupili do nového ročníku Kooperativa NBL třemi výhrami v řadě.

O tom, že pokaždé našli účinný recept na soupeřovy obrany, nejlépe svědčí fakt, že si po zápasech s Ústím n. L., Královskými sokoly a Svitavami, drží průměr více než 100 natřílených bodů na utkání! I k ofenzivní fázi má Level Sanders ppřed sobotou důležitou poznámku: "Co se týče našeho útoku, musíme být připraveni na změny obran, které hosté praktikují."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti