Upravit stránku
01. 09. 2020

Generálka s Interem


Poslední přípravný zápas je tady! Beksa vůbec poprvé vyzve zahraničního soupeře: ve Sportovní hale Dašická se ve středu utká s Interem Bratislava. 

Do utkání půjdeme povzbuzeni předchozím vítězstvím v Hradci Králové.

"První výhra v přípravě je vždy cenná a důležitá," podotkl Josef Potoček, jenž v derby nasázel 22 bodů.

Ani tentokrát bohužel nenastoupíme v kompletní sestavě. "Kvůli zdravotním problémům nebude hrát David Škranc, jinak by měli nastoupit všichni," uvedl asistent trenéra Adam Konvalinka. Jaká je aktuální situace ohledně Davida Škrance, jenž vynechal už obě předchozí derby se Svitavami a u Královských sokolů? "Už začíná s individuálním tréninkem a ke konci týdne by se snad mohl zapojit do týmových tréninků, ale to teprve uvidíme."

Po zápasech s Nymburkem, Kolínem, Svitavami a Hradcem Králové je před Beksou poslední herní test.

Již v sobotu totiž bude rozehrána dvoudílná finálová série Alpe Adria Cupu, která určí vítěze tohoto evropského poháru pro sezonu 2019/2020. Nakolik se ve finiši přípravy blíží herní projev představám pardubických trenérů? "K našim představám se asi nikdy nedostaneme," pousmál se asistent Kena Scalabroniho, "ale přibližujeme se každý den. Myslím si, že srpen jsme poctivě odpracovali a je na čem stavět. Teď už se opravdu posouváme do zápasového ladění a rytmu."

Ve všech předchozích přípravných zápasech trenéři dělili minuty mezi všechny hráče. Cenný prostor dostávali i nejmladší hráči Michal Svojanovský, Vojtěch Kalný, Lukáš Hřebík, Tomáš Tkadlec, Jakub Čejka a další. Plánují trenéři s ohledem na skutečnost, že s Interem půjde o generálu na finále Alpe Adria Cupu, zúžení rotace? "Stále je to příprava. Už nebudeme tolik zkoušet, ale prostor by opět měli dostat skoro všichni, kdo si ho svým přístupem a pílí zasloužili," odpověděl Adam Konvalinka.

Středeční duel s Interem Bratislava začne ve Sportovní hale Dašická v 17:30.

Veškeré informace týkající se vstupenek a organizace domácích zápasů naleznete zde: Informace pro fanoušky

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti