Upravit stránku
27. 08. 2020

Druhé derby


Po úterním neúspěšném derby se svitavskými Tury, jimž podlehla 87:94, čeká Beksu další přípravné utkání: v pátek se představí na palubovce Královských sokolů.

Nymburk, Kolín, Svitavy. S těmito třemi ligovými protivníky pardubičtí basketbalisté již poměřili síly a v duelu s Hradcem Králové budou usilovat o první vítězství v přípravě nad soupeřem z Kooperativa NBL. "V mezidobí mezi úterním a pátečním zápasem jsme pracovali hlavně na obraně," předeslal asistent trenéra Adam Konvalinka.

Není divu, že Beksa drilovala zejména defenzivní činnosti, vždyť v první půli jsme sice povolili Turům nastřádat pouhých 32 bodů, leč po obrátce nám jich nasypali 62: ve třetí i čtvrté čtvrtině shodně 31!!! S tím trenéři logicky nemohli být spokojeni. "Zaměřili jsme se ještě více na naši hru na obranné polovině hřiště, včetně přechodové fáze. Jak na náš rychlejší přechod z obranné na útočnou polovinu, tak na zpomalení soupeře při jeho přechodu do útoku. Tam jsme proti Svitavám měli velké díky," řekl dále pardubický asistent. "Absolvovali jsme i video, kde jsme si ukázali nějaké chyby a věci, na kterých chceme dál pracovat, abychom je v budoucnu eliminovali."

Stejně jako proti Svitavám, i v Hradci Králové bude trenérům scházet zranění křídelník David Škranc.

Ostatní hráči by měli být k dispozici.

Královští sokoli odehráli v tomto týdnu přípravný zápas s Děčínem, jemuž podlehli 73:80 (nejvíce bodů: Šoula 22, Lošonský 15, Mráz 13, Sedmák 9...). "Hradec zatím předvádí v přípravě solidní výkony," vypozoroval Adam Konvalinka, "takže nás čeká další dobrý test před blížící se finálovou sérií Alpe Adria Cupu," připomněl nadcházející dvojzápas s Děčínem (více o finále evropského poháru čtěte zde: Změna termínu finále). "Co se týče nás, soustředíme se především na sebe, soupeře moc neřešíme. Je ale dobře, že Sokoli hrají ve formě, protože nás pořádně prověří."

Páteční duel v Hradci Králové začne v 18 hodin.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti