Upravit stránku
18. 09. 2019

Doma s D-G, pak venku Nymburk


První a jediný opravdu domácí zápas v přípravě na novou sezonu Beksa odehraje v pátek 20. září, kdy ve Sportovní hale Dašická vyzve polský tým MKS Dabrowa Górnicza.

Šest odehraných zápasů, v nich dvě výhry a čtyři porážky.

Taková je prozatímní bilance pardubických basketbalistů v přípravném období.

Uspěli pouze ve Valbřichu a jednou ve Vratislavi, v ostatních duelech za svými soupeři zaostali.

Týkalo se to i úvodního utkání s Dabrowou. Oba soupeři na sebe narazili hned v úvodu přípravy a Beksa, oslabena o rozehrávače Tomáše Vyorala a pivota Ondřeje Kohouta, prohrála v Polsku o 19 bodů (více čtěte zde: Prohra se stovkou). Tehdy jsme propadali zejména na obranné polovině hřiště, a to hlavně v lichých čtvrtinách: v první a třetí části jsme inkasovali shodně vždy 32 bodů!!

Poprvé s Vyem a Kohym

Pozitivem pro nadcházející utkání by měla být širší rotace. Dočasně sice vypadl ze hry zraněný křídelník Ozren Pavlovič, jenž by měl kvůli potížím s kotníkem chybět jeden týden, ovšem vůbec první přípravné zápasy čekají dvojici Tomáš Vyoral-Ondřej Kohout. První jmenovaný se k týmu připojil ve středu, po dvou volných dnech po návratu z úspěšného světového šampionátu v Číně, Ondřej Kohout již vyléčil zraněný kotník a od pondělí je v plné přípravě se svými spoluhráči. "S návratem Kohyho by se měl zlepšit náš doskok na obou polovinách hřiště a měl by přispět body z dlouhé vzdálenosti, což je jeho parketa," uvedl asistent trenéra Adam Konvalinka.

"Vyo se k nám připojil ve středu a hned dokazuje své kvality," řekl na adresu českého reprezentanta, jenž vstřebává první tréninkové dávky v Bekse. "Jeho zapracování určitě nebude složité, je to inteligentní hráč." Náš tým čekají poslední tři přípravné zápasy: po pátečním duelu s Górniczí ještě sobotní utkání v Nymburku (16 hodin) a příští týden v Prievidzi. Je tedy zřejmé, že příprava finišuje, tudíž by i hra Beksy měla mít vzestupnou tendenci. "Finiš přípravy pro nás znamená možnost vyzkoušet si poslední věci z tréninku. Větší význam má pro hráče, kteří už se nemůžou dočkat začátku NBL," doplnil Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti