02. 09. 2019

Prohra se stovkou

Ani ve druhém přípravném utkání v Polsku jsme neuspěli. Po nedělní jednobodové porážce jsme tentokrát podlehli domácímu týmu MKS Dabrowa Górnicza jednoznačně o 19 bodů.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS:

MKS Dabrowa Górnicza vs. BK JIP Pardubice 104:85
(32:25, 19:18, 32:19, 21:23)

Po celý zápas jsme měli problémy na obranné polovině hřiště, kde jsme nedokázali eliminovat domácí střelce z dálky, navíc jsme hostitelům nabídli až příliš mnoho snadných bodů z brejků (mnohdy i s faulem). V první a třetí čtvrtině jsme inkasovali shodně 32 bodů a právě tyto pasáže rozhodly o naší druhé porážce v přípravě. "Měli jsme problémy s řešením situací 1 na 1. Kvůli tomu jsme si pak museli dost vypomáhat a z toho praměnily jejich otevřené střely," předeslal rozehrávač Viktor Půlpán. "Zkoušeli jsme i zónovou obranu, která ze začátku klapala, ale domácí to postupem času přečetli, v útoku si to začali dobře rozhazovat a také do zóny nám dali dost trojek."

Naše ztráty míče a velmi dobrá tříbodová střelba domácích zapříčinily, že jsme za 7,5 minuty inkasovali 23 bodů a po jedenácti odehraných minutách dokonce 35! Následující čtyřminutovku jsme sice ovládli poměrem 0:11 a otočili průběžný stav na 35:38, jenže to bylo naposledy, kdy jsme byli bodově vpředu. Górnicza kontrovala dvěma trojkami a vlastní osmibodovou šňůrou, díky níž si nesla do druhé půle právě osmibodové vedení.

Hned z prvních dvou útoků ve třetí čtvrtině domácí trefili dvě trojky a poprvé vedli douciferně (57:43). Záhy nám hodně pomohly trojky Michala Svojanovského a Ozrena Pavloviče (zároveň jsme přitlačili v obraně) a 8 body v řadě jsme se přitáhli zpět do kontaktu, ovšem ne na dlouho. V úseku mezi 23. a 27. minutou Górnicza definitivně rozhodla o svém triumfu, když čtyřmi trojkami a několika koši z rychlých protiútoků 13 minut před koncem zaokrouhlila svůj náskok na 20 bodů (78:58).  Dabrowa Górnicza nás zasypala celkem 15 trojkami (!!), i stobodovou hranici pokořila symbolicky úspěšnou střelou zpoza tříbodového oblouku.

Jaké pozitivní momenty by Pulpy vyzvedl, navzdory vysoké porážce? "Určitě naše týmové pojetí hry," odpověděl playmaker Beksy bez dlouhého přemýšlení. "I když nám to na hřišti občas skřípalo, bylo super vidět, jak jsme si dost často dokázali vyhovět. Ve hře byla spousta extra pasů, otevřených střel, a myslím si, že čím víc budeme takhle hrát, tím víc si budeme rozumět. Věřím, že to pro diváky bude hodně koukatelné," doplnil Viktor Půlpán.

Mezi pozitiva jistě patřily cenné minuty pro nejmladší hráče.

Benjamínek týmu Michal Svojanovský proměnil čtyři trojky a s 12 body byl dokonce naším druhým nejlepším střelcem. Nadstandardní minutáž natočili rovněž pivot Ondřej Výcha, jenž zapsal 3 body, a rozehrávač Saša Petric, autor 2 bodů.

Další utkání Beksa odehraje v pátek 6. září, kdy od 17 hodin vyzve Inter Bratislava - hrát se bude v Heřmanově Městci.