Upravit stránku
04. 11. 2016

Do arény Válečníků


Série náročných zápasů na soupeřových palubovkách pokračuje. V hitu 10. kola NBL se Beksa vydá na sever Čech, do arény úřadujících vicemistrů.

10. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK ARMEX Děčín (6/3) vs. BK JIP Pardubice (8/1)
sobota 5. 11. v 18 hodin

Dvojnásobní finalisté NBL, aktuálně figurující spolu s Opavou na dělené třetí pozici, versus druhá Beksa.

V jubilejním desátém pokračování české nejvyšší soutěže není většího šlágru.

JIP neuspěl v dosavadním průběhu sezony pouze dvakrát: v NBL u nymburských šampiónů a ve FIBA Europe Cupu proti favorizovanému Minsku. V současné době prochází velice náročnou třízápasovou sérií na soupeřových palubovkách: v evropském poháru zvítězil v litevské Šiauliai a příští týden letí na Kypr k duelu v Nikósii, mezitím jej čeká cesta do Děčína.

ARMEX vyhrál šest z devíti zápasů, přičemž naposledy neuspěl v Kolíně, kde podlehl 72:81 (nejvíce bodů: P. Houška 20, Pomikálek 13, R. Landa 10, Šiška 8, J. Houška 8...).

Děčín mám v dosavadním průběhu NBL tři dvouciferné skórery. Nejpilnějším přispěvatelem je Pavel Houška, jenž před sezonou svlékl nymburský dres a opět si oblékl děčínský: průměrně střílí 13,9 bodu a přidává 5,8 doskoku. V posledních dvou zápasech proti Prostějovu a Kolínu pokořil dvacetibodovou hranici. Stálicí je ústřední rozehrávač Tomáš Vyoral (12,6 bodu + 4,2 asistence), křídelník Tomáš Pomikálek zapisuje 10,9 bodu + 6,7 doskoku.

Základní osu týmu kouče Pavla Budínského dále tvoří rozehrávač Ondřej Šiška (7,4 bodu + 2,9 asistence), křídelníci Filip Kroutil (6,8 bodu), Lukáš Bažant (6,4 bodu) a Šimon Ježek (3,5 bodu), a zkušení podkošoví hráči Jakub Houška (7,9 bodu), Robert Landa (3,9 bodu) a druhý novic Jakub Krakovič (3,7 bodu).

Pardubickým trenérům budou i nadále scházet dva důležití křídelníci. Dušan Pandula zatím trénuje individuálně, Lukáš Kotas bude absentovat ještě minimálně v příštím týdnu.

Rozhovor s koučem Levellem Sandersem

Děčín výrazně obměnil svou podkošovou sestavu, kterou vyztužili Pavel Houška a Jakub Krakovič. Přineslo to i změnu způsobu hry?
"Řekl bych, že ne, jejich styl hry je pořád stejný. Samozřejmě, tím, že se vrátil Pavel, mají dominantního pivota, ale stále je to Děčín, který hraje tvrdě, agresivně... Identita týmu je stále stejná."

Jaký faktor byste označil za klíčový?
"Nejdůležitější věc je, že musíme bojovat víc než Děčín. Děčín je tým, který fakt bojuje o každý míč. Vždycky mají víc střel než soupeř, protože mají hodně dobrý útočný doskok. Proto bych řekl, že naše bojovnost musí být na vyšší úrovni než u Děčína."

Máme před sebou jeden z nejnáročnějších zápasů, který v Česku můžeme hrát. Mělo by tomu odpovídat i odhodlání, koncentrace a všechny další atributy?
"Ano. Všichni, až na Domineze Burnetta, dobře vědí, kde budeme hrát, v jakém prostředí. Všichni vědí, že Děčín je doma velice nebezpečným týmem, právě prostředí mu hodně pomáhá. Mají fyzický, bojovný tým, což se shoduje s týmy, proti nimž hrajeme ve FIBA Europe Cupu. Teď jsem přemýšlel o zápasech, které jsme v této sezoně prohráli: v Nymburku jsme špatně doskakovali a prohráli jsme, proti Minsku jsme v poslední čtvrtině dovolili soupeři 5 útočných doskoků a prohráli jsme... . A Děčín je v tomto ohledu stejný typ týmu, jako byli tito naši soupeři: když neuděláš dobrou práci na doskoku, nemůžeš ho porazit. Práce nás, trenérů, teď je, abychom náš tým na takový zápas co nejlépe připravili."

Jistě není bez zajímavosti, že v NBL se Beksa naposledy radovala z vítězství nad Děčínem téměř před dvěma lety (!), v prosinci 2014, kdy Válečníky přestřílela 92:87 - poté přišlo pět ligových nezdarů v řadě. V děčínské hale pak pardubičtí basketbalisté naposledy triumfovali v lednu 2014, kdy zvítězili 86:83: top-skórerem byl současný kouč Levell Sanders se 24 body.

Přenos na TVCOM sledujte zde.

Online statistiky sledujte zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti