Upravit stránku
15. 10. 2017

Do arény Turů


Beksa po kratší pauze opět naskakuje do rozjíždějícího se kolotoče Kooperativa NBL, a hned velmi zostra: čeká ji derby-zápas na palubovce svitavských Turů!

KOOPERATIVA NBL, 4. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI:

DEKSTONE Tuři Svitavy (0/3) vs. BK JIP Pardubice (1/0)
pondělí 16. 10. v 18 hodin, ČT sport

Pardubičtí dosud odehráli v základní části NBL jediné utkání, Ústí přetlačili 84:81.

Následující dva duely - v Jindřichově Hradci a s Ostravou - byly odloženy z důvodu účasti v kvalifikaci FIBA Europe Cupu (více o termínech dohrávaných utkání si můžete přečíst v jiném článku na webu : Změny termínů).

To svitavští basketbalisté už v lize mají za sebou tři zápasy, a byť značně posílený tým ani jednou nebodoval naplno, rozhodně nezklamal, vždyť v letošní premiéře na děčínské palubovce sahal po vítězství (porážka 81:83), stejně jako v minulém kole v Opavě (porážka 80:81). Ve 2. kole pak ve své hale odehrál sympatickou partii s mistrovským Nymburkem (80:90).

"Svitavy výrazně posílily svůj tým již v polovině loňské sezony a v posilování pokračovaly i v letní přestávce, kdy přišli zkušení hráči Luboš Stria, Garret Kerr, a mladí reprezentanti Šimon Puršl, Eda Kotásek a Luboš Kovář," předeslal trenér Tomáš Bartošek, jenž zmínil ještě jednu důležitou skutečnost: "V týmu Turů to nyní není jen o úzké rotaci hráčů, o pěti hráčích, naopak, v současnosti jsou dobře složeným a velmi nebezpečným týmem. A také ambiciózním, takže nás rozhodně nečeká nic jednoduchého, což ale proti Svitavám není nikdy."

Lídrem svitavského týmu je Garret Kerr, jenž si v úvodu sezony drží double-double průměry 20,3 bodu + 12,3 doskoku. Dalšími třemi dvoucifernými střelci jsou perimetroví hráči Pavel Slezák (14 bodů, trojky 56,3% - 9/16), Brian Smithson (13,3 bodu) a pivot Brett Roseboro (12,3 bodu), rozehrávač Roman Marko zapisuje 6,3 bodu + 6 asistencí. "Tuři mají velmi dobré hráče na perimetru: jak dobré střelce, tak silné hráče ve hře 1 na 1. Pod košem zmíním hlavně těžkého pivota Roseboroa, který dobře hraje v blízkosti koše," jmenoval Bartošek klíčové muže domácích. "Svitavy jsou útočně laděný tým, přičemž jejich útok je dobře vyvážený."

Beksa se ve čtvrtek odpoledne vrátila z Belgie, kde uzavřela své účinkování ve FIBA Europe Cupu, a ještě tentýž den hráči absolvovali první ze série video rozborů, směřovaných k nejbližšímu ligovému duelu. "Klíčová věc pro náš úspěch bude zpomalení přechodové fáze Svitav," vypozoroval Bartošek. "Ukázali jsme si silné stránky soupeře na videu, abychom je dokázali eliminovat, ale především se soustředíme na sebe. Chceme zlepšovat věci, které se nám v úvodu sezony úplně nedaří, a posouvat náš výkon dál."

Přímý přenos vysílá ČT sport, utkání můžete sledovat na tomto odkazu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti