Upravit stránku
15. 09. 2022

Další dva zápasy


Dvěma zápasy v Kolíně uzavřou pardubičtí basketbalisté svou pouť letošním ročníkem Federálního poháru. Právě v hale Geosanu se v pátek a v sobotu odehraje fáze o konečné 5. až 8. místo.

Beksa odehrála základní skupinu na Slovensku, kde nejprve těsně prohrála s domácím Komárnem, načež porazila další slovenský tým Prievidzu i Slavii Praha. Hodnocení úvodní části Federálního poháru čtěte zde: Každý dostal šanci.

Už s koučem Dinem Repešou

V dalším pokračování přípravy už pardubický tým povede hlavní trenér Dino Repeša, jenž působil coby asistent trenéra chorvatského národního týmu, který však na evropském šampionátu vypadl již v osmifinále. "Přijel jsem dřív, než jsem čekal," pousmál se Dino Repeša. "Ale je to tak, tohle je basket. Mé soustředění už je nyní 100% na Beksu," zdůraznil kouč, který se okamžitě po ukončení své reprezentační mise letecky vydal do Česka a počínaje úterním dopolednem se připojil ke svému asistentovi Vanjovi Miljkovićovi.

S úvodními tréninkovými jednotkami byl navýsost spokojen.

"Jsem spokojený s tím, jak je tým připraven, protože je připraven skutečně velmi dobře. Vanja s kondičním trenérem Martinem Skřivánkem odvedli v prvním měsíci, kdy jsem tu nebyl, opravdu super práci!" Do tréninkového procesu se Dino Repeša již zapojil, v pátek a v sobotu uvidí své hráče poprvé v přípravných utkáních.

"I ve druhé fázi Federálního poháru budeme chtít pokračovat v tom, co jsme drželi před týdnem v Komárně: nechat hrát všechny hráče. Ano, chceme samozřejmě vyhrát každý zápas, ale v této fázi přípravy je pro nás důležité rozložit minuty a dát prostor na hřišti všem hráčům, včetně těch nejmladších," zmínil pardubický kouč jeden ze stěžejních cílů pro páteční a sobotní duel.

Náš úvodní soupeř je známý, bude jím BK Redstone Olomoucko.

Druhou dvojici tvoří domácí Kolín a Iskra Svit, jedno z těchto družstev bude naším soupeřem v sobotním střetnutí o 5. či 7. místo.

Jaké herní cíle má Dino Repeša pro nadcházející utkání? "Z pohledu obrany budeme chtít navázat na to, jak jsme se prezentovali v Komárně, tam jsem byl s naší obranou spokojený. Samozřejmě, že vždycky může být lepší, ale máme nějaký obranný koncept a v něm budeme pokračovat. Co naopak musíme výrazně zlepšit, to jsou ztráty míče, kterých jsme měli dost, a také doskok - jak náš útočný, tak i obranný, protože naši soupeři měli dost útočných doskoků. A třetí věc je zkusit hrát rychleji dopředu," dodal trenér Beksy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti