Upravit stránku
25. 10. 2022

Dabrowa Gornicza vs. Beksa


O udržení stoprocentní úspěšnosti, a tím i o protažení své vítězné pohárové šňůry na číslo 3, budou pardubičtí basketbalisté usilovat ve středečním třetím kole Alpe Adria Cupu, v němž zamíří do Polska.

3. KOLO ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

MKS Dabrowa Gornicza (1/1) vs. BK KVIS Pardubice (2/0)
středa 26. 10. v 18 hodin | Dabrowa Gornicza

Úvodní dvě utkání základní fáze Alpe Adria Cupu zvládla Beksa na výbornou.

Z chorvatského Záhřebu jsme přivezli výhru o 23 bodů, následně jsme doma přehráli Oberwart rozdílem 30 bodů.

Je nasnadě, že uspějeme-li i ve středečním duelu v Polsku, výrazně bychom se přiblížili postupu ze základní skupiny.

"Věřím, že do středečního utkání, i do následujících zápasů, nám hodně pomůže sobotní ligová výhra nad Kolínem," připomněl pivot Robert Rikić sobotní velmi cenný ligový triumf nad Kolínem (celý rozhovor s Robertem Rikićem si můžete přečíst zde: Tohle je náš basketbal). "V Alpe Adria Cupu máme sice pozitivní bilanci 2/0, ale do Dabrowy Gornicze musíme jet se stejnou motivací a se stejným odhodláním, jako za jakékoliv jiné situace. Chceme v Polsku vyhrát, zároveň je naším cílem ukázat náš nejlepší basketbal a pokračovat v herním progresu," řekl dále jeden z opěrných pilířů Beksy.

"Týká se to jak obranné činnosti, v níž jsme do předcházejícího zápasu dokázali přenést věci z tréninků, tak i naší hry na útočné polovině hřiště, kde jsme nyní hráli výborně spolu. Pevně věřím, že to předvedeme i v Polsku, odkud si budeme chtít přivézt třetí pohárové vítězství," zmínil Robert Rikić jasný cíl.

Kamil Švrdlík: Nejsilnější soupeř ve skupině

Navlas stejné přání má i další pivot Kamil Švrdlík. "Dabrowa Gornicza je velmi kvalitní tým, ale my bychom v Polsku samozřejmě velice rádi uspěli a dostali se na bilanci 3/0, což by nás posunulo výrazně blíže k našemu prvnímu cíli, kterým je postup ze základní skupiny do další fáze," řekl pardubický kapitán.

Na druhé straně kurtu však bude stát nesmírně silný protivník. V polské lize sice Dabrowa Gornicza po úvodním jednoznačném vítězství nad GTK Gliwice 88:70 třikrát v řadě prohrála (Trefl Sopoty 73:87, Ostrow Wielkopolski 76:85 a Zastal Zielona Gora 90:94), což však nikterak nesnižuje její kvalitu, zvlášť v domácím prostředí. "Podle mě nás čeká nejsilnější soupeř ve skupině," souhlasně přikývl Kamil Švrdlík. V Alpe Adria Cupu naši středeční hostitelé nejprve podlehli v Oberwartu těsně o jediný koš 71:74 (nejvíce bodů MKS: Bluiett 20, Verge 17, Chealey 16...), aby ve druhém kole zásluhou pětice výrazných střelců přehráli KK Furnir 87:77 (nejvíce bodů MKS: Verge 25, Krampelj 17, Bluiett 15, Tass 14, Mokross 13...).

"Z našeho pohledu bude důležité, abychom navázali na výkony, jimiž se v poslední době prezentujeme," pokračoval nejzkušenější muž Beksy. "Řekl bych, že hrajeme týmověji než v úvodu sezony, jak v obraně, tak v útoku. Důležité bude i to, abychom si pomohli nějakými jednoduššími koši z rychlých protiútoků a kontrolovali doskok," dodal Kamil Švrdlík.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti