Upravit stránku
24. 10. 2022

Tohle je náš basketbal


Patřil ke stěžejním opěrným pilířům Beksy. Zas a znovu. Zkušený pivot Robert Rikić měl po sobotním cenném triumfu nad Kolínem velkou radost nejen ze samotné výhry, ale i z předvedeného výkonu.

Brzké problémy s fauly jej nezastavily.

Robert Rikić odehrál necelých 22 minut, během nichž zapsal do statistik 13 bodů, 6 doskoků a 3 asistence.

Roberte, ohlédneš-li se za sobotním vítězným duelem s Kolínem, jak jej hodnotíš ze svého pohledu?
"Začali jsme dobře, v první čtvrtině jsme hráli to, co jsme chtěli. Ve druhé čtvrtině jsme asi trošku polevili, a proto bylo po první půli skóre prakticky vyrovnané. O přestávce jsme si v šatně řekli, že z velké části hrajeme přesně to, co chceme, jen potřebujeme některé věci ještě trošku zlepšit. Ve třetí čtvrtině jsme hráli výborně v obraně, proto Kolín téměř neskóroval (Geosan v této části hry proměnil jen 3 ze 17 střel z pole, což je úspěšnost pouhých 17,7%, a zaznamenal jen 8 bodů - pozn. aut.), tam jsme si vypracovali rozhodující náskok. Celkově bych řekl, že zápas byl hodně o nás, o naší hře." 

Blížil se náš výkon ve třetí čtvrtině způsobu hry, jakým se chceme dlouhodobě prezentovat?"
"Faktem je, že třetí čtvrtina nám vyšla skvěle. Nahráli jsme si v ní rozhodující náskok a tím jsme si zbývající část zápasu výrazně zjednodušili, poslední čtvrtinu jsme kontrolovali, abychom utkání dohráli vítězně. Mám z toho obrovskou radost, nejen ze samotné výhry, ale hlavně z toho, jaký výkon jsme předvedli, protože tohle je přesně ten basketbal, jaký chceme předvádět!"

Co konkrétně máš na mysli?
"V první řadě obranu. Tahle týmová obrana, jakou jsme hráli, je to, čím se v letošní sezoně chceme prezentovat. Myslím si, že doteď jsme nepředvedli takový výkon v zápase, nedařilo se nám to bohužel přenést z tréninkového procesu, ale proti Kolínu ano. Fungovala nám i chemie v útoku, což bylo vidět. Mám z toho opravdu velkou radost."

"Tahle týmová obrana, jakou jsme hráli, je to, čím se v letošní sezoně chceme prezentovat."

Robert Rikić

Poměrně brzy ses dostal do problémů s fauly. Ovlivnilo to v něčem tvoji hru?
"Je pravda, že fauly mě trošku brzdily. Hodně mě to mrzí, protože mám pocit, že některé osobní chyby byly odpískány velmi přísně, ale vím, že s tím nic neudělám. I při problémech s fauly jsem se snažil odevzdat týmu všechno, co jsem mohl. Já jsem typem hráče, který klidně odejde ze zápasu s 5 fauly a nedohraje, hlavně když mojí rolí pomůžu týmu k vítězství! Jsem moc rád, že přestože jsem se vyfauloval, tým dotáhl utkání do vítězného konce."

Získali jsme druhou výhru v sezoně, navíc nad nesmírně kvalitním, ambiciózním soupeřem...
"Tady bych chtěl říct, že někteří lidé označovali Kolín před zápasem za favorita, ale já s tím v žádném případě nesouhlasím! Žádný tým, který přijede hrát proti nám do Sportovní haly Dašická, by neměl být označen jako favorit, protože my jsme a budeme na domácí půdě velmi nebezpeční! A jsem velmi rád, že v sobotu se to potvrdilo."

V každém případě jde o velmi cenné vítězství. Pomůže nám v blízké budoucnosti i co se týče sebevědomí?
"Souhlasím, tahle výhra nám po mentální stránce hodně pomůže. Právě takovou výhru jsme potřebovali. Chtěli jsme ji, hodně jsme ji chtěli urvat a povedlo se to, takže do příštích zápasů budeme nastupovat s mnohem větší sebedůvěrou. Řekl bych, že na hřišti začínáme předvádět to, co po nás trenéři chtějí - a i my chceme, aby právě takhle naše hra vypadala."

Na hřišti ses často potkával s kolínským pivotem Jakubem Petrášem. Jak bys okomentoval váš minisouboj?
"Musím říct, že jsem českou ligu v loňské sezoně příliš nesledoval, takže jsem ho neměl nějak zvlášť naskautovaného. Věděl jsem ale, že je jedním z nejlepších doskakovačů, tak jsem se hodně snažil, abych jej eliminoval na obranném i útočném doskoku. Doufám, že se mi to alespoň částečně dařilo, každopádně Jakub Petráš je velice kvalitní hráč, který má můj veškerý respekt."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti